Bob Dylan'ın yeni albümü çıkıyor

Bob Dylan'ın yeni albümü çıkıyor

Şair Bob Dylan’ın yeni albümü 31 Mart’ta raflarda olacak. Nobel ödüllü müzisyen ve şairin yeni çıkaracağı albümü 3 CD’den oluşacak.

A+A-

Şair Bob Dylan’ın yeni albümü 31 Mart’ta raflarda olacak. Nobel ödüllü müzisyen ve şairin yeni çıkaracağı albümü 3 CD’den oluşacak. “Triplicate” adı verilen albümde toplam 30 şarkı yer alacak. Albüm içinde yer alan her bir CD’ye farklı bir isim verilmiş ve CD’lerin başlıkları ise “Til The Sun Goes Down”, “Devil Dolls” ve “Comin Home Late” olarak verilmiş.

ALBÜMLERDE Dylan’ın HİÇ BESTESİ YOK

Albümde yer alan şarkıları hiçbirini ünlü müzisyen bestelemedi. Ünlü müzisyen bu albümünde bestelerinin yerine ünlü müzisyenlerin şarkılarını yorumluyor. Albümde besteleri olan sanatçılar ise şunlar; caz dünyasının efsane ismi Frank Sinatra, Amerikan müzik önemli ismi Charles Strouse, Lee Adams, Harold Arlen, Ted Koehler, Harold Hupfield, Cy Coleman ve Carolyn Leigh ünlü sanatçıların birbirinden güzel şarkılarını yorumluyor.

SINATRA BAŞTA OLMAK ÜZERE ÜNLÜLERİN BESTELERİ VAR

Albümün açılış şarkısı olarak ise Dylan, Sinatra’nın ‘I Could Have Told You.’ İsimli eserini yorumluyor.

Üç CD’lik albümde yer alan şarkılar şunlardan oluşuyor:

‘Guess I’ll Have to Change My Plans,’ ‘September of My Years,’ ‘I Could Have Told You,’ ‘Once Upon a Time,’ ‘Stormy Weather,’ ‘This Nearly Was Mine,’ ‘That Old Feeling,’ ‘It Gets Lonely Early,’ ‘My One and Only Love,’ ‘Trade Winds,’ ‘Braggin,’ ‘As Time Goes By,’ ‘Imagination,’ ‘How Deep Is the Ocean,’ ‘P.S. I Love You,’ ‘The Best Is Yet to Come,’ ‘But Beautiful,’ ‘Here’s That Rainy Day,’ ‘Where Is the One,’ ‘There’s a Flaw in My Flue,’ ‘Day In, Day Out,’ ‘I Couldn’t Sleep a Wink Last Night,’ ‘Sentimental Journey,’ ‘Somewhere Along the Way,’ ‘When the World Was Young,’ ‘These Foolish Things,’ ‘You Go to My Head,’ ‘Stardust,’ ‘It’s Funny to Everyone But Me,’ ‘Why Was I Born.