Bodrum Bale Festivali Zorba ile başladı

Bodrum Bale Festivali Zorba ile başladı

Uluslararası Bodrum Bale Festivali Türkerler Holding’in Mahall Ankara projesiyle sponsorluğunu üstlendiği “Zorba” balesi ile başladı.

A+A-

Uluslararası Bodrum Bale Festivali Türkerler Holding’in Mahall Ankara projesiyle sponsorluğunu üstlendiği “Zorba” balesi ile başladı. Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından, ünlü İtalyan koreograf Lorca Massine’nin yorumuyla sahneye konulan eser, Bodrumlulara muhteşem bir gece yaşattı.

Bu yıl 15’incisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali muhteşem bir eserle açıldı. Türkerler Holding’in geliştirdiği Mahall Ankara projesinin sponsorluğunda sahneye konulan “Zorba” balesi seyircinin büyük beğenisini topladı.

Nikos Kazancakis’in aynı adlı başyapıtından, Mikis Theodorakis’in muhteşem müzikleri ile Türkiye prömiyeri gerçekleştirilen “Zorba” balesi, Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından Bodrum Kalesi’nde sergilendi.

Sevgiyle, aşkla, umutla zorluklara karşı ayakta durmayı öğrenen ve öğreten Alexis Zorba’nın öyküsü, ünlü İtalyan koreograf Lorca Massine yorumuyla sahneye konuldu. Lorca Massine, bu akşam da sahnelenecek “Zorba” balesi için; “Kültürler arasında bir köprü” tanımlamasını yapıyor.

Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin, “Türkerler, köklü kurumsal geçmişinde sağladığı ekonomik kazanımları, gücünü aldığı ülkesine ve bu coğrafyanın insanlarıyla paylaşmayı her zaman bir vefa borcu saydı. Sanata ve sanatçıya destek, bu anlayışımızın en güzel yansımalarından biridir. Türkerler Holding tüm dünya ile rekabet etme kapasitesine sahip tecrübesi ve gücünü; Mahall Ankara projesi aracılığıyla, ülkemizin köklü kurumlarından Ankara Devlet Opera ve Balesi ile işbirliği yaparak Türkiye’nin güzel insanlarıyla paylaşmaktan onur duyuyoruz” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler