Borç Transfer Kredisi ile vade ayarlaması

Borç Transfer Kredisi ile vade ayarlaması

Borç transfer kredisi ile zamanında ödenemeyen ve birden fazla bankada bulunan borçlar tek bankada toplanarak istenilen vadede ödenebilecek.

A+A-

Birden çok bankada farklı adlar altında borcu olanları sevindirecek bir uygulama olan borç transfer kredisi ile tek bankaya borçlanabileceksiniz. Borç transfer kredisi ile zamanında ödenemeyen ve birden fazla bankada bulunan borçlar tek bankada toplanarak istenilen vadede ödenebilecek.

Alınan krediler, kredi kartı borçları ve diğer borçlar tek bankada toplanabilecek. Borç transferi yapılacak bankaya giderek bu işlem gerçekleştirilebiliyor.

Borç Transferi Kredi İşlemi

Transfer kredisiyle, kapatmak istenilen kredi ve kredi kartı borçları, kredi başvurusu sırasında listeleniyor. Banka krediye onay veriyor. Ardından mevcut açık kredi ve kredi kartının olduğu bankaya gerekli olan parayı EFT ile gönderiyor. Kart ve kredi borcu tamamen kapatılıyor. EFT için ücret alınmıyor. Transfer kredisi için müşteriden kimlik, gelir belgesi ve fatura (elektrik, su) isteniyor.

Üst Limit 20 bin lira

Bankalar düzenledikleri kampanyalarla 20 bin liraya kadar 'transfer kredisi' veriyor. Faiz oranları aylık yüzde 1.21-1.84 arasında değişen kredinin vadesi 48 aya kadar çıkıyor. 48 ay vadeyle 10 bin lira kredi çekenin ödemesi 324 liradan başlıyor. Vade uzadıkça faiz de artıyor. Bankalar değişik tutarlarda hayat sigortası da talep edebiliyor. Çıkan krediyle, vadesi gelmemiş kalan borç taksitlerinin hepsini birden ödeyebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi Kimler İçin Faydalı

Borç kapatma kredisi, hangi bankaya ya da hangi karta borcunuz olduğunu düşünmeden, son ödeme tarihlerini karıştırmadan tek borcu takip ederek ödeme kolaylığı sağlıyor. Bu yüzden eğer farklı ödeme tarihleri olan ve bütçenizi zorlayan birden fazla kredi/kredi kartı borcunuz varsa borç transfer seçeneğini değerlendirin. Borcun tamamı tek kalemde kapatılacağından taksitleri tek bir günde ve belli bir tutarda ödeyebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler