Bornova Becker Spor, ligde kalmayı hedefliyor

Bornova Becker Spor, ligde kalmayı hedefliyor

Volkan Kebir, eski günlere geri dönmek, lige yeniden umut ve heyecan katmak istediklerini belirtti.

A+A-

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nin İzmirli tek temsilcisi olan Bornova Becker Spor, ligde kalmayı hedefliyor. Kulübün Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Kebir, eski günlere geri dönmek, lige yeniden umut ve heyecan katmak istediklerini belirtti. Yeni transfer konusunda da açıklama yapan Kebir, kendilerini destekleyenlerden aralık sonuna kadar süre istedi.

2016 – 2017 sezonunda yakaladığı başarı ile Süper Lig’e yükselen İzmirli ekip, geride kalan 9 haftalık süreçte istediği ivmeyi yakalayamadı. Üst üste aldığı mağlubiyetler ve yaşanan sorunlar nedeniyle lige konsantre olamayan Bornova Becker Spor yönetiminden gelen açıklama, ligde kalmayı hedefledikleri yönünde oldu.

Bornova Becker Spor Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Kebir; “Biz, İzmir’i kadın basketbolunda en güzel şekilde temsil edebilmek amacıyla kurulmuş olan bir kulübüz. Kuruluşumuzdan bu yana geçen 2 sezonda başarılarımızı katlamış, Süper Lig’e yükselmiş bir ekibiz. Yabancısı olduğumuz, öğrenmeye ve alışmaya çalıştığımız bu profesyonel ligde geçen 9 hafta boyunca kötü sonuçlar aldık. Bizi destekleyenlere, taraftarlarımıza keyifli bir basketbol seyri sunamadık ve İzmir’i istediğimiz gibi temsil edemedik. Çok üzgünüz. Ancak, bu durumu tersine çevirmek, kaldığımız yerden devam etmek, lige yeniden umut ve heyecan katmak için kolları sıvadık. Yapacağımız 2 yerli 3 yabancı oyuncu transferi ile eski günlerimize geri dönmeyi, ligde kalıcı olmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Geçtiğimiz haftalarda yaptığı yurt dışı seyahatleri ile takım için oyuncu arayışında olan Kebir, Kulübümüzü ve takımımızı destekleyen tüm taraftarlarımızdan aralık sonuna kadar beklemelerini rica ediyorum. Çok yakında yeniden başarıyı yakalayacağız.” dedi.