Bornova Becker Spor, Orman Gençlik takımına mağlup oldu

Bornova Becker Spor, Orman Gençlik takımına mağlup oldu

OGM Orman karşısında istediği verdiği mücadele yeterli olmayan Bornova Becker Spor sahadan 54 - 70‘lik skorla mağlup ayrıldı.

A+A-

Kadınlar Basketbol Ligi 4.haftasında Bornova Becker Spor’un rakibi Süper Lig’e birlikte yükseldiği OGM Orman Gençlik takımı oldu. OGM Orman karşısında istediği verdiği mücadele yeterli olmayan Bornova Becker Spor sahadan 54 - 70‘lik skorla mağlup ayrıldı.

Bornova Becker’de Fontenette 18sayı 8 ribaund ile oynarken, kaptan Şaziye İvegin Üner 14 sayı 4 ribaund 5 asist, Samantha Lubcke ise 10 sayı 9 ribaund ile maçı tamamladı.

OGM Orman Baş Antrenörü Furkan Sağlık; “Matematiksel açıdan bizim için çok önemli bir maçtı. Ligde kalma yolunda kesinlikle kazanmamız gereken bir mücadeleydi. Oyuncularım maksimum konsantrasyon gösterdi. Hepsine teşekkür ederim. Teknik olarak 13 top kaybı yapmışız. Bu böyle bir maç için fazla. Bunu minimize etmemiz gerekiyor. Topu doğru adamlara verip doğru şutlar bulduk. Sokamadığımız şutlarda da doğru işler yaptık. Sadece bazı oyunun tıkandığı bölümlerde kısalarımızın daha etkili daha çok pick and roll oynamaları lazım. Bunu da zamanla çalışarak oturtacağız. Rakip takımı da son topa kadar oynadığı baskılı basketboldan dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

Bornova Becker Spor Baş Antrenörü Arda Erçin; “Çok kötü başladık maça. Hücumda beklemediğimiz kadar hata yaptık. Kendi şablon basketbolumuzu ortaya koyamadık. O periyotta o yüzden sadece 3 sayı atabildik. Bu herhalde Süper Lig’deki en düşük periyot skoru. Daha sonra toparlanmamıza rağmen aradaki fark sabit kaldı. Bir türlü yakalama şansına sahip olamadık. Bugünkü maç için söyleyeceğim tek şey, ben dahil takım olarak iyi bir performans gösteremedik. Çok daha iyi olmamız gereken, başa baş oynamamız gereken maçı maalesef kaybettik. Müdafaa da her şeyi yapmamıza rağmen, defansif olarak gücümüzü ortaya koyamadık. Rakip takımı kutluyorum.” diyerek görüşlerini ifade etti.