Bu hafta 2 yerli 4 yabancı film vizyonda

Bu hafta 2 yerli 4 yabancı film vizyonda

Bu hafta 2 yerli 4 yabancı toplam 6 yeni film vizyona giriyor. Yerli filmler “Deli Aşk” ve “Perde: Ayn-ı Cin” adı ile izleyicinin karşısına çıkıyor. Yabancı filmler ise “Neruda”, “Süper Yetenek”, “Kong: Kafatası Adası” ve “Neşeli Dalgalar: Dalgamanya” adl

A+A-

Bu hafta 2 yerli 4 yabancı toplam 6 yeni film vizyona giriyor. Yerli filmler “Deli Aşk” ve “Perde: Ayn-ı Cin” adı ile izleyicinin karşısına çıkıyor. Yabancı filmler ise “Neruda”, “Süper Yetenek”, “Kong: Kafatası Adası” ve “Neşeli Dalgalar: Dalgamanya” adlı filmler izleyicinin karşısına çıkıyor.

Deli Aşk

Yerli filmlerden Romantik - Komedi türünde olan “Deli Aşk” Maraş dondurmacısı Ekrem’in sevdiği kızın kalbini kazanmak için yapmış olduğu çaba ve başına gelen komik olayları yansıtıyor.

Senaryosunu Emrah Kaman ve Murat Kaman’ın yazdığı filmin yapımcılığını Cem Yılmaz yapıyor. Filmin başrol oyuncuları ise Zafer Algöz, Pelin Akil, Şafak Pekdemir, Abdullah Şahin, Yasemin Öztürk, Nilperi Şahinkaya, Toygan Avanoğlu’ndan oluşuyor.

 

Kong: Kafatası Adası / Kong: Skull Island

King Kong serisi ile tanıdığımız film devam filmi niteliği taşıyor.

Aralarında askerilerinde olduğu kaşiflerin Pasifik’te keşfedilmemiş bir adaya gitmelerin ve o adanın kendilerinden başka sakinlerinin de bulunduğunu anlamaları geç olmuyor. Efsanevi Kong da dahil olmak üzere canavarların yaşadığı adada bir ölüm kalım mücadelesi verilecektir.

Filmin başrollerinde Oscar ödüllü Brie Larson, Tom Hiddleston ve Toby Kebbell yer alıyor. Filmin yönetmeni Jordan Vogt-Roberts filmin senaryosunu Max Borenstein, Derek Connolly,Corey Hawkins ve John Gatins birlikte yazdılar. Filmin oyuncu kadrosunda hayli geniş Samuel L. Jackson, John Goodman, John C. Reilly ve Corey Hawkins gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

 

Neruda

Neruda bir biyografi filmi olarak görülebilir. Neruda, 1940’larda Komünist Parti’ye katılmak için kendi ülkesinde kaçak yaşam süren Nobel ödüllü ünlü Şilili şair Pablo Neruda’nın peşine düşen bir müfettişi konu ediniyor. Müfettiş Óscar Peluchonneau ile Pablo Neruda arasındaki yaşanan kovalamanın yanı sıra döneme de ışık tutan film bir dönemin bir kesitini yansıtıyor.

Filmin yönetmenliğini ünlü Şilili yönetmen Pablo Larraín yapıyor. Filmin başrollerinde Gael García Bernal, Luis Gnecco ve Alfredo Castro yer alıyor.

 

Neşeli Dalgalar 2: Dalgamanya / Surf's Up 2: WaveMania

Cody ve arkadaşları, sörf dünyasının en çılgın takımı olan Hang Five bir yolculuğa çıkarlar. Bu yolculukta çok şey öğreneceklerdir. Dostluğun yanı sıra bir çok değerin kıymetini öğrenecekleri bu yolculuk ile hayatları değişecektir. Cody, Tavuk Joe ve Lani’ye hayatlarındaki değişene şahit olmak için film sizleri bekliyor

Sevilen animasyon Neşeli Dalgalar’ın 2. devam filmi olan bu serinin yönetmeni Henry Yu oturuyor. Senaryosunu yazarı ise Abdul Williams.

Perde Ayn-ı Cin

Korku türü kitap yazarı olan Okan, son kitabının çalışmalarını yapabilmek için memleketi Antalya’ya gider. Gözleri bozuk olan ve gözlük kullanmak zorunda kalan Okan gözlüklerden kurtulmak için ameliyat olur. Göz ameliyatı ile tuhaf özellikler kazanan Okan artık görünmeyen bazı şeyleri de görmeye başlamıştır. Başına gelen bu durumdan kurtulmak için çeşitli yollar denemektedir. Görünmez varlıkları gören Okan’ın hayatı bir kabusa dönmüştür.

Yönetmenliğini ve senaryosu yazarlığını Ediz Günay yaptığı filmin başrollerinde Orkun Özen, Uğur Dönmez ve Burcu Ayhan yer alıyor. Filmin müziklerini ise ünlü 21 Gram müzik grubu yapmıştır.

 

Süper Yetenek / Rock Dog

Animasyon filmler arasında yer alan filmde kötü kurt ve koyunları korumakla görevli olan Rock Dog’un mecaralarını izleyeceğiz.

Filmin yönetmeni Ash Brannon’dır. Filmin orijinal seslendirmenleri araında Luke Wilson, J.K. Simmons, Eddie Izzard, Lewis Black, Kenan Thompson, ve Mae Whitman gibi isimler yer alıyor.