Bu Sergide Çocuklar Var

Bu Sergide Çocuklar Var

Sergide yer alan resimlerin satışından elde edilen gelir Celal Bayar Üniversitesi Çocuk Cerrahisi bölümünde yatan çocukların ihtiyaçları için aktarılacak

A+A-

Manisa Büyükşehir Belediyesinin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Çocuktan Çocuğa Resim Sergisi’ açıldı. Sergide yer alan resimlerin satışından elde edilen gelir Celal Bayar Üniversitesi Çocuk Cerrahisi bölümünde yatan çocukların ihtiyaçları için aktarılacak.

6-12 yaş grubu çocuklar Manisa Celal Bayar Üniversitesi Çocuk Cerrahisi bölümüne katkıda bulunmak amacıyla resim yaptılar. Yaptıkları resimleri sergilemek isteyen çocuklar Manisa Büyükşehir Belediyesinin desteğini gördüler ve Fatih Sergi Salonunda yüzlerce resmi sergileme fırsatı buldular. Resim sergisinin açılışına, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Sebze Meyve ve Umum Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, Kültür Şube Müdürü Fırat Özcan, Resim Öğretmeni Hülya Ersezgin katıldı. Büyükşehir yöneticileri serginin açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra, sergide eserleri yer alan çocuklara katılım gösterdikleri için teşekkür belgesi verdiler.

Çocukluğu ve Yaşama Sevincini Anlattılar

Celal Bayar Üniversitesi Çocuk Cerrahisi bölümüne katkı amacıyla hazırlanan resimlerde çocukluğun, yaşama sevincinin, aile ve arkadaşlık kavramının ve güzel bir dünyanın resmedildiğinin altını çizen çocuklar, “Küçük de olsa resimlerimizle Çocuk Cerrahisindeki kardeşlerimiz ve arkadaşlarımıza destek olmak istedik. Öğretmenimiz Hülya Ersezgin ve Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz” diyerek duygularını ifade ettiler. Büyükşehir Belediyesi yöneticileri sergide yer alan eserleri tek tek inceleyerek bilgiler aldılar.

Hasta Arkadaşları İçin

Celal Bayar Üniversitesi Çocuk Cerrahisi bölümünde yatan hasta çocuklara yardım amacıyla resimler yapmaya başladıklarını belirten Resim Öğretmeni Hülya Ersezgin, “Çocuklarımız hem sanatla ilgilenme hem de çıkardığı eseri sergilenme fırsatı buluyor. Ben özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum. Fatih Sergi Salonu gibi muazzam güzel bir galeride resimlerimizi sergilemek bizim açımızdan da güzel oldu. Çocuk Cerrahisi bölümündeki hasta çocukların sedye ile değil akülü sandalye ile gitmesini istiyoruz. Bu yüzden sergimizin adını Çocuktan Çocuğa Resim Sergisi olarak belirledik” dedi. Serginin 15 Aralık tarihine kadar Fatih Sergi Salonu’nda gezilebileceği belirtildi.

Önceki ve Sonraki Haberler