Buca'nın En Güzel Balkonu Seçildi

Buca'nın En Güzel Balkonu Seçildi

Buca Belediyesi tarafından düzenlenen '2. En Güzel Balkon Yarışması' sonuçlandı.

A+A-

Buca Belediyesi tarafından düzenlenen '2. En Güzel Balkon Yarışması' sonuçlandı. Buca Belediyesi tarafından, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında yeşil dokuyu arttırmak, çevre bilinci ve sevgisini geliştirmek, görsel kalitesi yüksek kentsel mekanlar oluşturabilmek amacı ile düzenlenen en güzel balkon yarışmasında Nuray Altınoluk birinci seçildi. Buca'nın en güzel balkonuna sahip olan Nuray Altınoluk, balkonunu rengarenk çiçeklerle düzenledi. Ödül töreninde konuşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, balkonların, insanların hayata, kentine ve çevresine olan bakış açısının en güzel örneği olduğunu söyledi.

EN GÜZEL BALKON SEÇİLDİ

Buca Belediyesi tarafından bu sene ikincisi düzenlenen 'En Güzel Balkon' yarışması neticelendi. Bucalılar, Çevre Haftası kapsamında düzenlenen yarışmaya büyük ilgi gösterdi. Halkın çevre düzenlemesi ve kent peyzajına ilgisini arttırmak, çevreyi güzelleştirmek ve yeşil dokuyu çoğaltmak amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni Buca Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşti.

Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu Buca'nın en güzel balkonu Nuray Altınoluk'un düzenlediği balkon seçildi. Alev Karademir'in düzenlediği balkon ikinci, Ruhsar Şenpınar'ın düzenlediği balkon ise üçüncü oldu. Jürinin değerlendirmesi sonucu, Bucalı doğasever Binnaz Kabakçı ve Mustafa Arcan'ın balkonları da mansiyon ödülüne hak kazandı.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Dereceye girenlere ödülleri ile katılım belgelerini takdim eden Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, emek verip balkon ve bahçelerini güzelleştirenlerin kente de katkıda bulunduğunu belirtti.

Bu yarışmayı, gençler ile gelecek nesillere doğayı, yeşili  anlatmak için düzenlediklerini aktaran Piriştina, "Kendi balkonuna böyle güzel özen gösterenler, kendine ve kentine olan saygıyı da ortaya koyuyor. Herkesin balkonunda çiçekler açsa, herkes çiçeklerin arkasından baksa, bence terör gibi kötü olaylar azalır. Düzenlenen bu balkonlar vatandaşlarımızın kente ve hayata bakışının en güzel örneği" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler