Bundesliga'da yapamayan Eduardo Vargas Galatasaray yolcusu

Bundesliga'da yapamayan Eduardo Vargas Galatasaray yolcusu

Bundesliga'da bu sezon iyi bir performans ortaya koyamayan ve sezonda yalnızca 5 karşılaşmada kendine forma şansı bulan Hoffenheim takımın forvet oyuncusu Eduardo Vargas Galatasaray yolcusu.

A+A-

Bundesliga'da bu sezon yalnızca 5 karşılaşmaya kendine yer bulan Hoffenheim takımının forvet oyuncularından Eduardo Vargas'un Galatasaray'a transferi gündeme geldi. Bundesliga'da forma gitmek için pek şans bulamayan Vargas'a Galatasaray talip oldu. Sarı-kırmızılı kulüp yönetiminin oyuncuya temasa geçtiği gelen bilgiler arasında yer alırken, Vargas'ın da Galatasaray'a yeşil ışık yaktığı iddia edildi. Forma giydiği Bundesliga takımın maçlarında yalnızca 5 defa sahada görev alan ve kendini yeterince gösteremeyen Vargas için Galatasaray araştırmalara başladı. Sarı kırmızılı takımın teklif götürmek için oyuncudan olumlu cevaplar aldığı öğrenildi.

Galatasaray’a devre arası takviyesi olacak

Devre arasında sarı kırmızılı takıma takviye için getirilmesi düşünülen oyuncular arasında Hoffenheim forvet oyuncusu Eduardo Vargas'u listenin ilk sırasına yazdı. Bu sezon maçlarında yalnızca 5 defa sahaya çıkabildiği için gol fırsatı bulamayan forvet oyuncusunu isteyen Galatasaray yönetimi, oyuncu yapılan görüşmelerinin şimdilik olumlu devam ettiğinden bahsedildi.

Forvet oyuncusundan Galatasaray'a yeşil ışık

Maç esnasında kendini gösterebilmek için eline yeterince fırsatın geçmediğini düşünen Vargas da daha çok aktif olabileceği ve daha sık sahada yer alma şansı yakalayabileceği bir takım ile çalışmak istediğini belirterek Galatasaray’a oldukça olumlu bir yanıt verdi. Kendi kulübü ile sözleşmesi 2019 sezonunda sonlanacak olan 27 yaşındaki forvet oyuncusunun şu an Galatasaray tarafından bonservis bedeli ödenerek alınmasına zor gözle bakılıyor ancak Galatasaray’ın oyuncusu takıma sokabilmek için satın almak opsiyonu ile sezon bitimine kadar kiralaması bekleniyor. Karşılıklı anlaşma yaratmaya çalışan Galatasaray yönetimi ve Vargas konuyla ilgili çalışmalarına devam ederken sarı kırmızı takımın Alman temsilci ile masaya oturmak için hazırlandığı ve Vargas’ın kendi kulübü ile kiralamada kolaylık sağlaması amacıyla konuşma yapacağı öğrenildi.