Çağdaş gösteri sanatları festivali başlıyor

Çağdaş gösteri sanatları festivali başlıyor

festival408, 15-19 Nisan tarihleri arasında santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

A+A-

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi programı ve Sahne Sanatları alanı tarafından bu yıl “çok normal!” temasıyla düzenlenen “festival408”, 15-19 Nisan tarihleri arasında santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Her gün başka bir sıradışı durumun “çok normal!” karşılandığı günümüz çelişkilerinden yola çıkan, kabullenilmeyen ve içselleştirilenleri mercek altına alan festivalde sanatseverler, dokuz ayrı oyun ve performansın yanı sıra hareket ve dans atölyeleri, söyleşiler ve film gösterimleri ile unutulmaz bir deneyim yaşayacak.

9 ayrı performans

Koreografiden prodüksiyona, oyun yazımından tanıtım ve pazarlamaya, her aşaması öğrenciler tarafından tasarlanan ve üretilen festivalin omurgasını performanslar oluşturacak. Bu sene festival408’de Buğra Can Şahin “Benimsin”, Buse Çetin “Bugün Yine Kendim Olamadım”, Burçin Aydınay “Kim Bilir Ne Yaptı?”, Doğanalp Dulkadir “Ya Sonra Yoksa”, Eren Durşen “Geçen Gün Oradaydım”, Hakan Onat “Kimse”, Meryem Dilara Şengül “Hatırlıyorum”, Su Lara Aslan “200 Derecede 25 Dakika”, Yusuf Burak Kurtoğlu “Hiçbir Şey" adlı performanslarını sergileyecek.

Herkese açık atölyeler

Sahne sanatlarına ilgi duyanların birbirinden farklı eğitimler alabileceği ve sanatçılar tarafından düzenlenecek soundpainting, hareket ve dans atölyeleri ise sınırlı sayıda katılıma açık olacak.