Call of Duty eski popülerliğini tekrar kazanmak istiyor

Call of Duty eski popülerliğini tekrar kazanmak istiyor

Call of Duty: Infinite Warfare versiyonunda uzay teması işlendiği için Call of Duty severler tarafından uzay teması fazla benimsenmediği bu nedenden dolayı da istenen başarı yakalanamadığı belirtildi.

A+A-

Savaş oyunları son zamanlarda popülerliğini yitirse de Call of Duty eski popülerliğini tekrar kazanmak üzere. En çok oynanan savaş oyunlarından birisi olan Call of Duty son versiyonda istenen başarıyı yakalayamadı bu başarısızlığı çabuk atlatan firma oyunu yeni versiyonda ilk çıktığı gibi yeniden tasarlayarak piyasaya sürecek.

İSTENEN BAŞARIYI YAKALAYAMADI

İlk versiyonlarda yakaladığı başarıyı yeni versiyonlarda yakalamakta zorlanan Call of Duty yakın zamanda çıkardığı Call of Duty: Infinite Warfare versiyonunda istenen başarıyı yakalayamadı. Şirket yetkilileri bu durumu inceleyerek neden bu sonuç alındığına dair araştırmalar neticesinde oyunun özüne dönülmesi gerektiğine karar verdiler.

Uzay teması fazla benimsenmedi

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Call of Duty: Infinite Warfare versiyonunda uzay teması işlendiği için Call of Duty severler tarafından uzay teması fazla benimsenmediği bu nedenden dolayı da istenen başarı yakalanamadığı belirtildi.

Oyun firmalarının birçoğu, açıklamalarında oyunlarda köklerine dönüş olacağına ilişkin söylemlerde bulunuyorlardı. Köküne dönecek oyunlardan biri de Call of Duty oldu. Call of Duty İnfinite Warfare, çıkışından önce de sonra da oyun severler tarafından pek olumlu eleştiriler alamamıştı. Bu durum Call of Duty'nin yine oyuncularını savaş alanlarına götürme kararını almasında etkili oldu.

CALL OF DUTY ESKİYE DÖNÜYOR

2017 yılında oyun tutkunlarıyla buluşacak olan Call of Duty'yle alakalı birçok teori ortaya atılmaya devam ediyor. Fakat bu kez çıkan haber oyunla alakalı resmi bir ipucu oldu. Activision'ın çeyrek sonuçlarının açıklandığı toplantıda, 2017 yılında çıkacak olan Call of Duty'nin, köklerine döneceğine ilişkin bir ipucu paylaşıldı. Buradan anlaşıldığı üzere, bu seride oyun severler, oyunun geleneksel savaş mekanikleriyle yeniden baş başa kalacaklar.