Can dostlar için festival

Can dostlar için festival

Karşıyaka Belediyesi’nin sokak hayvanlarını sahiplendirme konusunda farkındalık yaratmak için düzenlenen PatiFest’e yaklaşık 2 bin hayvansever katıldı.

A+A-

Karşıyaka Belediyesi'nin sokak hayvanlarını sahiplendirme konusunda farkındalık yaratmak için düzenlenen PatiFest'e yaklaşık 2 bin hayvansever katıldı. Festivalin geliri ile bakıma muhtaç köpeklere 1.5 ton mama sağlandı

Karşıyaka Belediyesi ve Farmina Pet Foods Türkiye tarafından, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen PatiFest, hafta sonu Taypark’ta yapıldı. Festivalde yarışmalar düzenlendi, çocuklara ve can dostlara yönelik aktiviteler gerçekleştirildi. Konser ve canlı müzik dinletilerinin yanı sıra, hayvan haklarına ilişkin panel ve söyleşiler yapıldı.

Festivalde bir köpek, üç kedi sıcak yuvalara kavuşturuldu. Belediye veterinerleri vatandaşlara danışmanlık hizmeti verdi. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Dünyamızı paylaştığımız can dostlarımıza karşı duyarlılığı geliştirmeyi hedeflediğimiz bu festival sayesinde; bakım evlerine 1.5 ton mama desteği sağladık. Hayvanseverleri ve duyarlı tüm yurttaşlarımızı kutluyorum" dedi.