CAS'tan doping cezası alan Ahmet Kuru futbol kariyerini noktaladı

CAS'tan doping cezası alan Ahmet Kuru futbol kariyerini noktaladı

Orduspor'un başarılı oyuncusu Ahmet Kuru geleceği hakkında şok bir karar alarak kariyerini noktaladı. Ahmet Kuru Türkiye 3. lig 3. gruptaki başarılı performansının ardından CAS’tan gelen doping cezası üzerine futbol kariyerine son verdiğini açıkladı.

A+A-

Orduspor'un başarılı futbolcuları arasında yer alan Ahmet Kuru kariyeri hakkında flaş bir karar aldı. Orduspor'un 2. Lig'de oynadığı dönemde Mayıs ayında grup olduğu gerekçesi ile ilaç takviyesi alan Kuru'nun testlerinde dopinge rastlanmıştı. Grip ilaçlarının aslında doping etkili ilaçlar olduğunun anlaşılması üzerine PFDK tarafından 6 ay boyunca sahalardan uzak kalma cezasına çarptırılan Ahmet Kuru ikinci cezasını da CAS’ten aldı.

WADA'dan TFF ve Ahmet Kuru hakkında şikayet

TFF’nin 6 aylık cezasını yetersiz gören WADA yani Dünya Antidoping Ajansı hem TFF hem de Ahmet kuru hakkında Uluslararası Spor Tahkim Kurulu’na şikayette bulundu. WADA’nın şikayetini haklı bulan CAS ise cezada süresiz uzatma yapınca Ahmet Kuru ise istifasını verdiğini belirtti.

Orduspor'u Süper Lig'e taşımıştı

Orduspor’a geçen haftaki Denizli Büyükşehir Belediyespor maçında zafer golünü getiren ve takımına 3 puan katan Ahmet Kuru, 2010-2011 maç sezonunda Orduspor’un 26 sene sonra ilk defa Süper Lig’e katılmasını sağlayan isim olarak taraftarlarına ve takımına büyük sevinç yaşatmıştı. Denizlili takıma karşı galibiyetini jübile maçı olarak saydığını belirten Ahmet Kuru, açıklamasında 15 sezonda büyük bir sakatlık yaşamadığı için şükrettiğini, çıktığı 400 maçta 120 golü olduğunu, gol krallığından yılın futbolcu olmaya kadar sayısız başarı ve unvan kazandığını söyleyerek bu başarılar içerisinde en büyüğünün de Orduspor için attığı gol olduğunu belirtti.