Cengiz Kurtoğlu: İbrahim Erkal pırlanta gibi biriydi

Cengiz Kurtoğlu: İbrahim Erkal pırlanta gibi biriydi

Cengiz Kurtoğlu, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden İbrahim Erkal’ı “Çok temiz, çok iyi, pırlanta gibi biriydi. Çok yanlış yaptılar ona. Tabii o da biraz yıprandı.

A+A-

Cengiz Kurtoğlu, oğulları Aydın Kurtoğlu ve Orçun Bora’yla birlikte Kral TV, Kral FM ortak canlı yayınında Mehmet’in Gezegeni’ne konuk oldu. Cengiz Kurtoğlu, Aydın Kurtoğlu ve Orçun Bora'nın içtenlikle Gezegen Mehmet’in sorularını yanıtladığı programda sevilen şarkılar da canlı olarak seslendirildi.

“On gün evden çıkmadım”

Radyonun kendisi için bir yaşam tarzı olduğunu belirten Cengiz Kurtoğlu, radyonun öneminden de bahsetti. Ünlü şarkıcı, “Radyo bizim için çok büyük bir heyecandı. Tabii o zamanlar televizyonlar da siyah-beyazdı ve yaygın değildi. Radyolara verirdik kendimizi. Televizyonum olduğunda on gün evden çıkmadığımı bilirim”dedi.

“Kapasiteleri olmasa şarkı söyletmezdim”

Ünlü şarkıcı, kendisi gibi müzikal kariyer yapan oğulları Aydın Kurtoğlu ve Orçun Bora için “Kapasiteleri olmasaydı asla izin vermezdim. Ama biraz da benim yanımda piştiler. Ben bir albüm ya da şarkı çıkaracağım zaman önce evde onlara okuturdum. Onun üzerinde bir çalışma yapardım. Okul gibi bir ortamımız vardı. Hatta Aydın önceden başka bir mesleğe karar vermişti, sonradan bizim mesleğe yöneldi” dedi.

“Kendini torunlarına adadı”

Orçun Bora, babasının yıllarca gece geç saatlere kadar çalıştığı için günde çok kısıtlı zamanlarda görüşebildiklerini belirterek “Babam yıllarca gece çalıştı. Biz de okula gittiğimiz için ancak günde yarım saat, bir saat görüşebiliyorduk. Şimdi torunlarına verdi kendini. Sürekli onlarla ilgileniyor” dedi.

“Artık kız torun istiyorum”

Yıllarca sahne hayatından dolayı kendisine ve ailesine çok zaman ayıramadığını dile getiren Cengiz Kurtoğlu, “Artık kendime çok zaman ayırıyorum. Bazı şeyleri aklımdan sildim. Çocukların büyümesiyle, ailenin büyümesiyle beraber huzurlu bir hayata geçtim. Bu arada 6 torunum var ama hiç kız torunum yok. Onu da istiyorum, buradan mesajımı vereyim” dedi.

“İbrahim bana ‘Kaptan’ derdi”

Cengiz Kurtoğlu, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden İbrahim Erkal’ı “Çok temiz, çok iyi, pırlanta gibi biriydi. Çok yanlış yaptılar ona. Tabii o da biraz yıprandı. O kadar saygılı bir çocuktu ki bana ‘kaptan’ derdi. Ben oturmadan kesinlike yerine oturmazdı. Toprağı bol olsun” sözleriyle anlattı.

“Üç ay arabada yattım”

Ünlü şarkıcı, “Oğullarımı evlendirdiğimde eşim Fadime ile evimize döndük. Ama kızım Aylin evlendiğinde Fadime'yi evimize bıraktım, kızımın kapısında üç ay arabada yattım” diyerek itirafta bulundu.

“45 kilo verdim”

Cengiz Kurtoğlu verdiği kilolar ve beslenmesiyle ilgili de “Bir seneyi geçen bir sürede yaklaşık 45 kilo verdim. Neredeyse obez durumuna gelmiştim. Pilavı bile ekmekle yiyordum. En son teknolojiyle ameliyat oldum. İki midemde hala içimde. Çok sağlıklı ve mutluyum şimdi” dedi.

“Ses karakterleri çok farklı”

Oğulları Aydın Kurtoğlu ve Orçun Bora’nın ses karakterlerinin birbirlerinden çok farklı olduğunu belirten Cengiz Kurtoğlu, “Orçun Türk Müziği eğitimi aldı. Şuan da Türk Halk Müziği okuyor. Orçun’un sesi benimle Aydın'ın arasındaki bir ses. Aydın'ın sesi ise daha baskıcı. İkisi de bu yüzden ayrı ayrı yönlerde çalışmalarını sürdürüyorlar” dedi.

Cengiz Kurtoğlu, Aydın Kurtoğlu ve Orçun Bora’nın konuk olduğu programın tekrarı Pazar günü saat 21.00'de Kral TV'de yayınlanacaktır.