Cevdet Yılmaz: Kayak Tesisleri Bingöl'ün kış turizmine katkı sağlayacak

Cevdet Yılmaz: Kayak Tesisleri Bingöl'ün kış turizmine katkı sağlayacak

Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Hesarek Kayak Merkezinde düzenlenen kayak festivaline katıldı.

A+A-

Bu sene ikinci kez gerçekleştirilen kayak festivaline katılan Cevdet Yılmaz, bu dağlarda geçmişte bu tür ortamların olmadığını belirterek, şimdi ise gençlerin bir araya geldiği, halkın eğlendiği, çocukların spor yaptığı güzel ortamların oluştuğunu söyledi. 

Fiziki işlerin yapıldığını, önemli olan yapılan hizmetlerin insanla buluşturulması olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Bu dağlar geçmişte çok farklı şekillerde konuşuluyordu. Bu güzel ortamı görmekten büyük memnuniyet duyuyorum. Bizler buraya geldiğimiz, gençlerimiz, öğrencilerimiz, köylülerimiz, şehirden insanlarımız gelip bu tesisleri kullandığı sürece bu yatırımlar amacına ulaşmış olacak." diye konuştu.

"Türkiye geleceğe çok daha emin adımlarla yürüyecek"

Yılmaz, devletin, kurumların, yatırımların insan için, insanlarımızın hayatını güzelleştirmek, zenginleştirmek, kardeşliği pekiştirmek için olduğuna işaret ederek, bu manzarayı gördükçe Allah'a şükrettiğini anlattı.

Hesarek Kayak Tesislerinde yapılacak çalışmalarla Bingöl'ün kış turizminde önemli bir noktaya ulaşacağına dikkati çeken Yılmaz, festivalin beşinci ve altıncısının da düzenlenmesi ile geleneksel hale gelmiş olacağını söyledi.

Yılmaz, kayak merkezinin bulunduğu dağlık alanları ağaçlarla buluşturacaklarını ifade ederek, "Özel sektör yatırımları ile Bingöl kış turizminde Türkiye'nin iddialı illerinden biri haline gelecek. Gençlerimizden, sporcularımızdan da dereceler bekliyoruz. Geleceğe ne kadar umutla bakarsak, o kadar başarılı oluruz. Bingöl ve Türkiye geleceğe çok daha emin adımlarla yürüyecek." değerlendirmesini yaptı.