Çevrimdışı video izleme YouTube Go ile mümkün!

Çevrimdışı video izleme YouTube Go ile mümkün!

YouTube Go adı verilen uygulama ile internetin olmadığı yerlerde ya da internet hızının yavaş olduğu yerlerde video seyrede bilme özelliği sunacak olan uygulama şuan için sadece Hindistan için kullanılabilmekte.

A+A-

Youtube, internet hızının yetersiz olduğu yerler için yeni bir uygulamayı devreye soktu. YouTube Go adı verilen uygulama ile internetin olmadığı yerlerde ya da internet hızının yavaş olduğu yerlerde video seyrede bilme özelliği sunacak olan uygulama şuan için sadece Hindistan için kullanılabilmekte.

Önce Hindistan'da Başladı

Youtube Go adı verilen uygulama ile izlemek istenilen video indirilip ileriki zamanlarda seyredebilme özelliği olan bir uygulama olan duyuruldu. Hindistan başta olmak üzere internet hızının yavaş ve istenilen seviyede olmayan bölgeleri hedefleyen uygulama ile Youtube ve Google kullanıcılara videoları indirip ilerde seyretme olanağı sunmuş oldular.

İndirip Sonra Seyret

Seyretmek istenilen videoya karar verdikten sonra indirilmek isteniyorsa program videonun çözünürlük çeşitlerini inceleyip ne kadar yer kapladığını size bildirerek sizden en uygun olanını seçmenizi isteyecek. Videonun seçilen formattaki dosyasını indirip ilerleyen zaman diliminde seyretme olanağına kavuşmuş olacaksınız. Uygulamanın diğer bir özelliği ise indirilen videoların uygulama bulunan diğer kişilerle bluethooth aracılığı ile paylaşılabilme özelliğidir. Bu sayede videoların paylaşımı yapıla bilinecek.

Google Play Store Üzerinde Paylaşılıyor

Google Play Store üzerinden şuan için sadece Hindistan’lı kullanıcıların indirip kullanabilme olanağı bulunan YouTube Go uygulaması test aşamasında. Hız ve internet kota sorunu olmayanlar için pek bir şey ifade etmeyecek olan YouTube Go uygulaması hız problemi olanlar için yeni bir imkan sunmasından dolayı kullanım oranları ilerleyen zamanlarda artabilir.