CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı referandumun nabzını tuttu

CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı referandumun nabzını tuttu

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı son 3 haftaya giren referandum yarışında Güzelbahçe ve Narlıdere’de parti örgütü, yerel yönetimleri ve yurttaşları ziyaret ederek referandumun nabzını tuttu

A+A-

Urla İlçe Başkanı Ahmet Yalaz’ın da kendisine eşlik ettiği Altıok, Güzelbahçe Demokrasi Evi’ni ziyaret ederek hem Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı, hem de yurttaşların sorularını yanıtladı. Rüzgarın ‘Hayır’dan yana olduğunu belirten Altıok: “Son güne kadar rehavete kapılmadan kapı kapı dolaşmamız lazım. Tüm anketlerde hayır önde görünüyor, Türkiye bu dayatmaya boyun eğmeyecek ancak biz performansımızı artırarak yolumuza devam etmeliyiz. Her bir seçmen çok önemli, bu yüzden mutlaka yurttaşlarımızın sandığa gitmesini sağlamalıyız. Referanduma katılım arttıkça ‘Hayır’ın oranı artıyor.” dedi.

Güzelbahçe Demokrasi Evi ziyaretinden sonra Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’yi makamında ziyaret eden Altıok, buradan Narlıdere’deki çalışmalara devam etti.

Narlıdere İlçe Başkanlığında İlçe Başkanı Mehmet Şahin Fırat ve partililerle bir araya gelen Zeynep Altıok, Narlıdere’deki çalışmaları dinledi ve partililere gözlemlerini aktardı. Sabah gözaltına alınan CHP Narlıdere İlçe Başkanlığı üyesi Tuana Uğuz’la ilgili açıklamada bulunan Altıok: “Bu gözaltıların doğrudan referandum süreciyle ilgili olduğunu düşünüyorum, ilçe yöneticimizin kardeşi aynı zamanda üyemiz Tuana Uğuz, iktidara muhalif görüşlere sahip genç bir üniversiteli. Fakat ne acı ki iktidara muhalif olmak artık bu ülkede gözaltına alınma sebebi. Hiçbir eleştiriye hiçbir hak talebine tahammülü olmayanların tek kişinin sultasında olacağı bir Türkiye böyle inşa ediliyor. Tuana Uğuz’un ve diğer gözaltına alınan tüm genç arkadaşların bir an önce serbest bırakılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Narlıdere’de yüzde 85’in üzerinde Hayır çıkacak”

Altıok’un Narlıdere çalışmaları; esnaf ziyaretleri, Demokrasi Evi’nde STK’larla buluşma ve son olarak Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ziyaretiyle tamamlandı. Zeynep Altıok’u çiçeklerle karşılayan Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ve Belediye Meclis Üyeleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Narlıdere’de yüzde 85’in üzerinde ‘Hayır’ çıkacağını belirten Altıok: “Narlıdere, Urla, Güzelbahçe'den yarımadaya yarımadadan İzmir'e örgütümüz büyük bir dayanışma ve çalışma sergiliyor. İzmirliler ‘Hayır’da buluşuyor, ‘Hayır’ İzmir gibi güzel ve kucaklaşan bir ülke getirecek.” dedi.