CHP referandum çalışmalarına start verdi

CHP referandum çalışmalarına start verdi

Ankara’da yapılacak olan referandum hazırlıkları değerlendirme toplantısına 81 ilin ve 970 ilçenin CHP ilçe başkanları katılacak.

A+A-

Referandum için yapılacak hazırlıkların değerlendirileceği ve neler yapılacağının karar verileceği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla 5 Şubat Pazar günü yapılacak. 81 ile ve 970 ilçe başkanları ile yapılacak toplantıda referandum hazırlık süreci ele alınacak.

CHP İL VE İLÇA BAŞKANLARI 5 ŞUBATTA BİR ARAYA GELİYOR

Ankara’da yapılacak olan referandum hazırlıkları değerlendirme toplantısına 81 ilin ve 970 ilçenin CHP ilçe başkanları katılacak. 5 Şubat 2017 tarihinden Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılması planlanıyor. Yapılacak toplantıda CHP nin parti olarak referandum sürecinde nasıl bir çalışma yapacaklarına dair başkanlar ile fikir birliği yapılacak. Genel Başkan Kılıçdaroğlu katılımcılara seslenecek. Referandum sürecinin değerlendirileceği toplantıda bu süreç için nasıl bir yol izleneceği tartışılacak ve karar verilecek. Toplantıda referandum süreci ile ilgili il ve ilçe başkanlarının fikirlerinin de alınacağı ve görüş belirtecekleri formlar dağıtılarak geniş katılımlı çalışma planı hazırlanması amaçlanıyor.

KILIÇDAROĞLU MİLLETVEKİLLERİ İLEDE GÖRÜŞECEK

5 Şubat’ta ki toplantının ardından buradan çıkacak fikir ve yol haritasını da alarak Kılıçdaroğlu’nun Parti Meclisi (PM) üyeleri ve milletvekilleriyle toplantı yapacağı tahmin ediliyor.

CHP AMBLEM VE BAYRAKLARININ YERİNE TÜRK BAYRAĞ KULLANILACAK

CHP’nin referandum programı henüz belli değil. YSK’nın referandum takvimini açıkladıktan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun referandum programı kesinleşecek. CHP’nin referandum çalışmaları süreci boyunca parti amblemi ve bayrağı yerine Türk bayraklarını kullanacağı bildirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler