CHP referandum toplantılarına başladı

CHP referandum toplantılarına başladı

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri, PM ve YDK üyelerinin katıldığı toplantı Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında yapıldı.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri, PM ve YDK üyelerinin katıldığı toplantı Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında yapıldı. Toplam 8 saat süren toplantıda parti olarak referandum sürecinde uygulanacak plan programlar belirlenerek bu süreçte izlenecek yol hakkında konuşuldu.

CHP PARTİ MECLİSİ VE DİĞER KURULLAR KATILDI

CHP Parti Meclisi (PM), Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) ve TBMM Grubunun katılımı ile ortak bir çalışma toplantısı yapıldı. Toplantının ana gündem maddesi referandumda nasıl bir yol izlenmeli, bu doğrultuda ne yapılmalı gibi sorulara cevapların arandığı toplantıda katılımcıların referandumda izlenecek yol hakkında görüşleri soruldu.

8 SAAT SÜRDÜ

Basına açık ve basına kapalı olmak üzere yapılan toplantı 8 saat sürdü. Basına kapalı bölümde milletvekilleri tek tek söz alarak bölgeleri hakkında bilgiler ve ne gibi çalışmalar yapıldığına dair aktarımda bulundular.

ANAYASA MAHKEMESİNE GİDİLMELİ

Konunun Anayasa Mahkemesine götürülüp götürülmemesinin de sorulduğu toplantıda katılımcıların bazıları "Anayasa Mahkemesi bu işler içindir, gidilmeli" tezini savunurken bazıları ise "Halka gidelim buradan bir şey çıkmaz. Bunu da reddedecek zaten." Tezini savunarak halka gidilmesi gerektiğini vurguladılar.

AZ MİTİNG ÇOK SAHA ÇALIŞMASI

Az miting ama saha çalışmasının fazlaca yapılması yönünde karar alan üyeler başka partiler ile de herhangi bir çalışma yürütülmemesi gerektiğinde hem fikir olduklarını beyan ettiler.