CHP'li Akın Referandumda sağduyu galip gelecek demokrasi kazanacak

CHP'li Akın Referandumda sağduyu galip gelecek demokrasi kazanacak

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan başdanışmanı Ahmet Akın Manyas Halk pazarında referanduma ilişkin düşüncelerini esnaf ve halkla sohbet edip paylaştı.

A+A-

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan başdanışmanı Ahmet Akın Partisinin Manyas İlçe Örgütü ile birlikte halk pazarını ziyaret ederek, Pazar esnafına “hayırlı işler” temennisinde bulundu. Halk pazarında esnaf ve halkla sohbet eden Ahmet Akın referanduma ilişkin düşüncelerini paylaştı, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Daha sonra Manyas Salur ve Kızıksa mahallerine geçen Ahmet Akın kahveleri ziyaret ederek hemşerileriyle sohbet etti. Akın, yaptığı konuşmada “toplumumuzu ikiye bölecek bir referandum süreci yaşıyoruz. Bu referandumdan “evet” çıkarsa oyların yarısından bir fazlasını alacak bir kişi Cumhurbaşkanı olacak ve her şeye o karar verecek. Geri kalan yüzde elli her şeyin dışında kalmış olacak. Kendisinden ve partisinden yana olmayanlar hep dışlanacak. Daha şimdiden “hayır” diyecekleri akıl almaz iddialarla suçlayorlar. Bu halk artık huzur istiyor. Huzur içinde yaşamamızın yolu da parlamenter sistemden geçmektedir. Herkesin temsil edildiği meclisten geçmektedir.

Bu değişikliğe “evet” diyenler de “hayır” diyenler de bu memleketin saygın vatandaşlarıdır. Kimsenin onları suçlamaya hakkı yoktur. Halk her şeyi görüyor ve biliyor. Referandumda Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkacaktır. Referandumda sağduyu galip gelecek ve güzel ülkemiz sürüklenmek istenen felaketi atlatacaktır” dedi.