CHP'li Erdem: Evin tapusunu teslim etmeyeceğiz

CHP'li Erdem: Evin tapusunu teslim etmeyeceğiz

Referandum çalışmaları kapsamında “Cumhuriyet Otobüsü” ile Türkiye’yi dolaşan CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, seçime sayılı günler kala rotayı İstanbul’a çevirdi.

A+A-

Başakşehirlilerle pilav gününde buluşan CHP İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem’e, CHP Başkakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Çetin Çapan eşlik etti.

İllâ ki Cumhuriyet, Başkanlığa hayır!” yazılı dövizlerle yağan yağmura aldırmayan Başakşehirli vatandaşları selamlayan CHP’li Özgür Karabat; “Bu vatandaşın derdi seçim değil geçim, bunu biliyoruz ve mücadelemizi de sizler adına bu doğrultuda veriyoruz” diye konuştu.

“EVİN TAPUSUNU TESLİM ETMEYECEĞİZ”

CHP’li Erdem, iki çocuğu olduğunu belirten bir kadına mikrofon uzatarak “Allah ömrünü uzun etsin. Bütün araziyi çocuklarına bölüştürür müsün, yoksa evlatlarının içinden bir tanesini seçip onun üzerine yapar mısın?” diye sordu. CHP’li vekil “Hayır” yanıtını alınca; “İkisinin de bu araziye ihtiyacı var. Bizim milletimiz akıllıdır. Bütün malı toprağı birinin üzerine yapmaz. Evin tapusunu teslim etmeyeceğiz” ifadelerinde bulundu.

“KENDİ GELECEĞİNİZ KENDİ ELLERİNİZDEDİR”

Kuvvetler ayrılığı ilkesinin öneminin altını çizen CHP’li Handan Toprak, vatandaşların hakkını savunabilmek için bağımsız bir yargıya ihtiyaç olduğunu ve Cumhurbaşkanı’nın tarafsız olması gerektiğini belirterek; “Bakanlar kurulu ve Başbakanlık makamı varlığını korumalıdır. Kendi geleceğiniz sizlerin elindedir. Yüz yıl önce egemenlik kayıtsız şartsız millete verilmiştir. Hakimiyet millettedir ve o hakimiyet elinizdeki mühürdedir. “Mühür kimdeyse Süleyman odur” der eskiler. Verdiğiniz her oy başımızın üstündedir ve ben biliyorum ki, bu millet elindeki mührü teslim etmeyecek” ifadelerinde bulundu