CHP'li Tarhan'dan Sporda şiddetin nedenleri için meclis araştırma önergesi

CHP'li Tarhan'dan Sporda şiddetin nedenleri için meclis araştırma önergesi

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan sporda artan şiddet olaylarının sebeplerinin incelenmesi amacıyla meclis araştırma önergesi verdi.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, sporda, özellikle de futbolda artan şiddet olaylarının sebeplerinin incelenmesi ve bu nedenleri ortadan kaldıracak tedbirlerin tespit edilmesi amacıyla bir meclis araştırma önergesi verdi.

Önergesinde sporun evrensel bir faaliyet ve iletişim kurma şekli olarak tanımlandığını ancak Türkiye’de sporun, iyimser sıfatların dışında şiddetle birlikte anıldığını hatırlatan Tarhan, sporun her branşında şiddetin görüldüğünü ancak yoğunlukla şiddet görüntülerine tanıklık edilen spor alanının futbol olduğunu belirtti.

ŞİDDET SADECE MAÇLARDA DEĞİL!

Şiddetin maçların öncesinde ve sonrasında da yaşandığını belirten Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, geçtiğimiz günlerde, Beşiktaş-Fenerbahçe maçında, Fenerbahçe-Bursaspor maçında ve Urfa’daki futbol karşılaşmalarındaki üzücü olayları hatırlatarak, bazen taraftarlarla futbolcular arasında, bazen de futbolcular arasında maçlarda şiddet yaşandığını ifade etti.