Christopher Walken, Antalya'da Sinemaseverlerle Buluştu

Christopher Walken, Antalya'da Sinemaseverlerle Buluştu

54. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin dünyaca ünlü onur konuklarından film oyuncusu Christopher Walken, festivalin 2. günü düzenlenen bir söyleşide sinemaseverlerle buluştu.

A+A-

Halka açık olan söyleşide soruları yanıtlayan Walken, dünyaca ünlü yönetmen Quentin Tarantino ile uzun yıllara yayılan tanışıklıklarının nasıl başladığını, “Bir arkadaşım sayesinde tanıştık. Pulp Fiction filminde küçük bir rol aldım. O kadar kısa sürdü ki öğle yemeği saati geldiğinde iş bitmişti” diye anlattı. Kariyerinin ilk yıllarında dansçılık yaptığını anlatan Walken, neden artık 70’lerdeki gibi romantik karakterleri oynamadığı ile ilgili soruya “Çünkü romantikliğim sadece 5 dakika sürdü!” diyerek esprili bir yanıt verdi.

54. Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında Antalya’da bulunan ve festivalin açılışında onur ödülü takdim edilen dünyaca ünlü oyuncu Christopher Walken, festivalin 2. günü gerçekleştirilen söyleşide sinemaseverlerle bir araya geldi. Söyleşide kariyerinin başlangıcı hakkında bilgi de veren Walken, “Büyüdüğüm mahallede çocuklar para kazanabilmek içi dans kurslarına giderlerdi. Ben de dans kursuna gittim. Müzikallerde rol almaya başladım. Tesadüfen bir oyunda büyük bir rol aldım. O rol sayesinde keşfedildim. Ardından kısa bir filmde rol aldım” dedi.

Dünyaca ünlü yönetmen Quentin Tarantino ile uzun yıllara dayanan dostluk ve iş arkadaşlıklarıyla ilgili soruya da yanıt veren Walken ilk tanışmalarını “Bir arkadaşım sayesinde tanıştık. Sadece bir kez birlikte iş yaptık. Pulp Fiction filminde küçük bir rol aldım. O kadar kısa sürdü ki öğle yemeği saati geldiğinde iş bitmişti. Tanıştığımızda Quentin ünlü değildi. Ona bakınca genç bir çocuk görüyordum. Liseye giden herhangi birisi gibiydi” diye anlattı.

“Türkiye’de Çalışmak İsterim”

70’lerde keşfedildiğinde oynadığı romantik karakterleri daha sonra tercih etmediği hatırlatılan ünlü oyuncu soruya “Çünkü romantikliğim sadece 5 dakika sürdü” diyerek esprili bir yanıt verdi. Uygun bir proje olması halinde Türkiye’de de memnuniyetle çalışmak istediğini söyleyen Walken, filmlerde ezber yapmadan oynamasıyla ilgili ise “Biz göçmeniz. Büyürken İngilizce ikinci dilimdi. Geç ve zor öğrendim. Bu yüzden olabilir. Zaten senaryoyu kendime göre çeviriyorum” dedi.