Çiğdem Karaaslan Uluslararası Kadın Zirvesinde konuştu

Çiğdem Karaaslan Uluslararası Kadın Zirvesinde konuştu

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, ASİAD'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği Uluslararası Kadın Zirvesi'ne katıldı.

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Konferans Salonu'nda gerçekleşen Uluslararası Kadın Zirvesi'ne, siyasi parti genel başkan yardımcıları, milletvekilleri, Cumhurbaşkanı ve Başbakan danışmanları, uluslararası katılımcılar, STK temsilcileri, akademisyenler ve ASİAD yönetimi ile üyeleri katıldı.

Burada konuşan Karaaslan, kadın konusunda konuşulacak çok konu olduğunu belirterek, ''ASİAD gerçekleştirmiş olduğu bu zirve ile kadına ayrı bir bakış açısından yaklaştı. 8 Mart'ta kadınlarla ilgili bir çok organizasyonlar yapılacak. ASİAD, kadının sorunlarını konuşmaktan öte, kadını şiddetle anmaktan öte, kadının geleceğine ve ülkeye nasıl katma değer katacağına bir yol haritası çizecek önemli konuları belirledi. Kadının nasıl başrol oyuncusu olduğunu gösterecek olan bu çalışmayı çok önemsiyorum'' dedi.

"Annelik engel değil"

Genç kızlara kendisini örnek gösterdiğine vurgu yapan Karaaslan, ''Kadın milletvekili olarak şehrimde ve ülke genelinde yaptığım çalışmalarda genç kızlarla bir araya geliyorum. Onlara kendi hayatımı örnek gösteriyorum. Ben bir anneyim, iki çocuk sahibiyim. Bir milletvekiliyim ve genel başkan yardımcılığı görevini yürütüyorum. Siyasetten önce, bugüne kadar kendi iş hayatımda aktif olarak çalıştım. Aynı zamanda akademik hayatıma da devam ediyorum. Anne olmak bunların hiçbirini yapmanıza engel olmaz. Hiç birinden vazgeçmek durumunda değiliz'' dedi.

AK Parti hükümetleri dönemlerinde kadın ve kadın hakları konusunda çok önemli adımlar gerçekleştiğini belirten Karaaslan, ''İş hayatında, çalışma hayatında, mobingle mücadeleden, kadına karşı şiddetle mücadeleye kadar, her alanda bir kadının hem anne olmasını ve hem de iş hayatında var olmasını önceleyen bakış açısı ile birlikte çok önemli yasal düzenlemeler hayata geçti. Hayalimiz kadının siyasette, ekonomide, iş dünyasında, üretimde hak ettiği noktada olması. Bu hayalleri gerçekleştirmek için çok güçlü adımlar atmak gerektiğinin bilincindeyiz ve bu yönde çalışıyoruz'' diye konuştu.