Çiğlililer sebzesini evlerinde yetiştirecek

Çiğlililer sebzesini evlerinde yetiştirecek

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Fideler ve saksılar bizden, yetiştirmek halkımızdan” diyerek vatandaşın da üretim sürecine katılmasını istedi.

A+A-

Çiğli’deki bahçe, balkon ve teraslarda sebze yetiştirilmesini teşvik etmek ve salgın sürecinde halkamoral ve destek vermek amacıylasebze fideleri ile balkon saksıları dağıtıldı. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Fideler ve saksılar bizden, yetiştirmek halkımızdan” diyerek vatandaşın da üretim sürecine katılmasını istedi.

Çiğli Belediyesi halkın büyük ilgiyle karşıladığı yeni bir hizmeti daha gerçekleştirdi. Çiğli’nin her mahallesinde bulunan bahçe, balkon ve teraslarda yetiştirilmek üzere çeşitli sebzelerin fideleri ile balkon saksıları muhtarlar aracılığıyla dağıtılmaya başlandı.Vatandaşlar ilk kez uygulanan proje nedeniyle memnuniyetlerini dile getirirken, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Evlerindeki açık yaşam alanlarında sebze yetiştirmek isteyenlerin fideleri ve saksıları bizden” dedi.

Fidelere büyük ilgi
Koronavirüs salgını sırasında önemi daha da anlaşılan tarımsal faaliyetleri destekleyerek Kaklıç ve Sasalı’da faaliyet gösteren çiftçilere traktör desteği sağlayan ayrıca topraksız tarım konusunda deneme üretimleri gerçekleştiren Başkan Utku Gümrükçü, bu kez vatandaşın kendi sebzesini yetiştirmesi için harekete geçti. 10 bin adetdomates, biber, patlıcan, salatalık fidesi ile balkon saksıları, evlerinde sebze yetiştirmek isteyen vatandaşa dağıtılmak üzere,Çiğli’deki 26 mahalle muhtarına teslim edildi.Çiğli Belediyesinden gelen fide ve saksıları büyük memnuniyet ve ilgiylekarşılayan vatandaşlar ise büyük keyif alarak kendi sebzelerini yetiştireceklerini ifade ettiler. 

Halka moral ve destek
Başkan Utku Gümrükçü, salgın döneminde üretimin ve tarımın öneminin iyice anlaşıldığını belirterek, “Belediye olarak tarımsal üretim sürecine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Kaklıç ve Sasalı’da bulunan tarımsal alanlarda traktör desteği sağladık. Üreten çiftçimizin yanındayız. Şimdi de balkon ve teraslarda sebze üretmek isteyen vatandaşlarımıza katkıda bulunmak istedik. Çeşitli sebzelerden oluşan fideleri saksılarıyla birlikte dağıttık. Böylece pandemisürecini evlerinde geçirmek durumda kalan vatandaşlarımıza uğraşabilecekleri, üretebilecekleri, kısmen ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir şeyler sunmayı amaçladık. Hem halkımıza moral ve destek vermiş oluyoruz hem de üretim sürecine halkımızı dahil etmişbulunuyoruz. Tüm mahalle muhtarlarımız da bizimle aynı duyguları paylaştı ve halkımıza birlikte ulaşarak fideleri dağıttık. Projemiz ilçe sakinlerimizin inanılmaz ilgisini gördü. Her zaman bu tür projeler geliştirerek vatandaşlarımızın beğenisine sunmayı, onlarla birlikte üretimin içinde olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.