Çocuklar narı, dalından toplayacak

Çocuklar narı, dalından toplayacak

Üç yılda 50 bin fidanı toprakla buluşturan Karşıyaka Belediyesi, ilçe genelindeki parkları nar ağaçlarıyla süsledi.

A+A-

Son üç yılda 50 bin fidanı toprakla buluşturan Karşıyaka Belediyesi, ilçe genelindeki parkları nar ağaçlarıyla süsledi. Başkan Akpınar “Ağaçlardan meyve toplamak, küçüklüğümüzün en güzel hatıralarındandır. Şimdiki çocuklar da bu keyfi yaşasın diye, tüm parklarımıza meyve ağaçları dikeceğiz” dedi.

TÜM PARKLARDA MEYVE AĞAÇLARI OLACAK!

Gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir kent bırakmayı hedefleyen ve bu amaçla, 3 yılda 50 bin fidanı toprakla buluşturan Karşıyaka Belediyesi, bir bağışçının bahçesinden sökülen 500 nar ağacını, Mustafa Kemal ve İnönü mahalleleri başta olmak üzere, ilçenin farklı bölgelerindeki parklara dikti. Nar ağacı ile süslenmiş parklar, hem çocuklar hem de aileler tarafından çok sevilirken, mevsimine göre farklı meyve ağaçlarının da parklara dikileceği belirtildi.

“BİNA DEĞİL, AĞAÇ DİKİYORUZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bina değil, ağaç diken bir belediyecilik anlayışına sahibiz. 3 yılda doğayı ve yeşili koruyan çalışmalar yaptık, binlerce ağaç diktik. Meyveleri dalından toplamak, komşumuzun bahçesindeki ağaçtan ‘göz hakkımızı’ almak, çocukluğumuzun en güzel hatıralarıydı. Ne yazık ki günümüzde meyve ağaçlarına erişemez olduk. Bu keyfi çocuklarımıza yeniden yaşatabilmek için parklarımıza meyve ağaçları dikmeye devam edeceğiz” dedi.

DAHA YEŞİL KARŞIYAKA

Karşıyaka Belediyesi, 3 yıldır sürdürdüğü ağaçlandırma çalışmaları sonucunda 50 bin yeni fidanı toprakla buluşturdu. 27 mahallede yeni ağaçlandırma alanları oluşturuldu. Yeni evlenen her çift için bir fidan dikilerek kurulan Mutluluk Ormanı sayısı 3’e çıkarıldı. 3 yılda 46 yeni park yapıldı.