Dailymotion Yepyeni Platformuyla Yayında

Dailymotion Yepyeni Platformuyla Yayında

Dailymotion’un, üst düzey yayıncılarla yaptığı işbirliklerinin gücüyle, kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimine odaklanan yeni platformu ABD’den sonra Türkiye’de de yayında.

A+A-

Önde gelen video arama ve keşfetme sitesi Dailymotion, global tanıtım programı kapsamında yeni platformunun lansmanını ABD’den sonra Türkiye’de de gerçekleştirdi. Çok güçlü bir kullanıcı deneyimi vadeden bu güncelleme, Dailymotion’un sezgisel mobil uygulaması ve geliştirilmiş masaüstü deneyimini de kapsayacak şekilde,dünyanın en güvenilir içerik üreticilerinden gelen premium video içeriği ve endüstri lideri player teknolojisi üzerine inşa edildi.

Yeni platform, güvenilir yayıncılardan kendi kişisel zevkve ilgi alanlarına yönelik içerik arayan kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmaya odaklanıyor.

Lansman ortakları arasında; Genius,Condé Nast Entertainment, Hearst Magazines Digital Media, Bloomberg Media,BBC News,VICE,Billboard/The Hollywood Reporter,FOX Deportesgibi yayıncılaryer alıyor.

Dailymotion CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Maxime Saada, "Video, duygulara en çok hitap eden medya formatı ve tüketiciyle bağlantı kurmanın en güçlü yolu; ancak ekosistem, videonun gücünden maalesef tam anlamıyla yararlanmıyor," diyor.

“Biz, insanların sevdikleri içeriği daha kolay keşfedebildikleri, reklamverenlerin,markaları için güvenli bir ortamda tüketiciyle bağlantı kurabildikleri ve yayıncıların,ürettikleri içeriğin erişimini arttırarak daha ilgili bir kitleyle etkileşime geçebildikleri yepyeni bir paradigmanın öncülüğünü yapıyoruz.

”Amerikalı Bloomberg Medya Dağıtım,İçerik Satış Yöneticisi Christine Morgandabu açıklamaya şunlarıekliyor: “Global iş dünyası haberlerinin lider sağlayıcısı olarak, premium içeriklerimizi sunarkenDailymotion’un veri-güdümlüplatformlarını kullanmaktan ve Daliymotion ile işbirliği yapmaktan çok mutluyuz. Bu ortaklığıhem erişimimizi arttırmakhem de yüksek kalitedeki ekonomi, finans ve teknoloji haberlerini yeni ve daha ilgili bir kitleye ulaştırmakiçin önemli bir adım olarak görüyoruz.”

Şu sıradaTürkiye ve Orta Doğu’da da iOS (Apple Store) ve Android (Google Play) platformlarda yer alanDailymotion mobil uygulamasıve yepyeni bir deneyim vadeden masaüstü site (http://www.dailymotion.com) kullanıcı için benzersiz bir video deneyimi gözetilerek tasarlandı.

İşte yeni Dailymotion platformuyla gelen özelliklerden bazıları:

• Yukarıdan aşağı sıralanmış “Haberler”, “Spor”, “Müzik”ve “Eğlence”den oluşan dört ana başlıkta en ilgi çekici video içeriğini sunmaya odaklanan bir yapı:Bu yapı ile, hem mobil uygulama hem demasaüstünde, aralarında konserler, spor müsabakaları, son dakika haberleri gibi daha pek çok canlı etkinliğin de yer aldığı, dünyanın en iyi içerik üreticilerinden ve yayıncılarından gelen premiumiçeriğe öncelik veriliyor.

• İçerik keşfini ve kişiselleştirilmiş önerileri farklı başlıklar altında vermek üzere yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü:

- Senin İçin: Kullanıcıların, kendi zevklerine ve ilgi alanlarına göre önerilenvideolara erişebilecekleri kişiselleştirilmişgünlük liste.oKeşfet:Kullanıcıların popüler kanalları, konuları ve trendleri keşfedecekleri bölüm.

- Popüler Konular: Son dakika haberleri, kültürel etkinlikler ve eğlence dünyasından en yeni gelişmeleriiçeren gerçek zamanlı “trending topic”listesi.

- Kitaplık: Abonelikler, çalma listeleri ve videolar gibi favori içeriklerin saklanabileceği veistendiğindeizlenebileceği bir alan. Burada kullanıcılar içeriği sonradan, hatta çevrimdışıyken bile izleyebilirler.

•İçerik önerilerinive video akışınıolabilecek en konforluhale getirmek için tasarlanmış yepyeni bir HTML5 video oynatıcı ve arama algoritması. Dailymotion Teknoloji ve Ürün Yöneticisi Guillaume Clément, güçlü bir kullanıcı deneyimi oluşturabilmenin anahtarının, webdeki en iyi içeriği en iyi teknolojiyle sunabilmenin birbirleşimi olduğuna inandıklarını ifade ederek şunları ekliyor: “Bu nedenle kendimizi hem içerik hem de teknoloji lideri olarak konumlandırdık. Kullanıcılarımıza en iyi video deneyiminisunma misyonumuzu da bu sayede gerçekleştiriyoruz.”