Dance of Hillary virüsü yayılıyor

Dance of Hillary virüsü yayılıyor

ABD’nin yeni başkanının seçimi ardından durumdan istifade eden hackerlar Hillary Clinton’ı kullanan bir virüs yaydı. Dance of Hillary Clinton virüsü kısa sürede büyük etki yarattı.

A+A-

Whatsapp üzerinden yayılan Dance of Hillary Clinton virüsü için BBC radyosu tarafından uyarı yapıldı, hackerlar tarafından üretilen virüsün milyonlara ulaştığı belirtildi. BBC Radyo telefon virüsüne karşı uyardı. BBC kanalının radyo üzerinden gerçekleştirdiği yayında Dance of Hillary videosunun tamamıyla virüs özelliği taşıdığı ve telefonlara özellikle Whatsapp üzerinden gönderilen bu videonun hiçbir şekilde açılmaması için uyarıda bulunuldu.

Video görünümlü virüse dikkat!

Dance of Hillary isimli virüs görünüm itibariyle video formatında ancak yapılan yayınla da kesinleştiği üzere çığ gibi büyüyen video viralinin yalnızca virüs özelliği taşıdığı kesinleşti. Videoyu izlemek isteyenlerin tıklamasının ardından telefonun kontrolünü kaybederek bozulduğu tespit edildi. Sosyal medyada yankılara yol açan durum milyonları etkilerken uyarılar da giderek yayılıyor. Size de videonun gelmesi halinde hiçbir şekilde açmamanız gerektiği vurgulanıyor.

Dance of Hillary virüsünden kurtulma

ABD seçimlerini fırsat bilen hackerların bu saldırısına yönelik en bilinen çözüm tabi ki içeriği bilinmeyen gönderilere tıklamamakla başlıyor. Kimden ya da ne amaçla gönderildiğini bilmediğiniz, özellikle Hillary Clinton ya da ABD gibi anahtar kelimelerin geçtiği gönderileri emin olmadan açmamanız gerekiyor.

Dance of Hillary videosunun bilgisayar ya da telefon üzerinden hiçbir cihazla açılmaya çalışılmaması gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler