Dani Pannullo'nun dansçıları unutulmaz bir görsel şölen sundu

Dani Pannullo'nun dansçıları unutulmaz bir görsel şölen sundu

Günümüzün en önemli çağdaş dans ustalarından dansçı ve koreograf Dani Pannullo'nun dansçıları unutulmaz bir görsel şölen sundu.

A+A-

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) dünyanın en iyi dans topluluklarını İzmir’e getirme geleneğini 31. Uluslararası İzmir Festivali’nde de bozmadı. AASSM dün gece nefes kesen bir çağdaş dans gösterisine ev sahipliği yaptı. Günümüzün en önemli çağdaş dans ustalarından dansçı ve koreograf Dani Pannullo'nun dansçıları unutulmaz bir görsel şölen sundu.

İspanya Büyükelçiliği işbirliği ile yapılan gösteride Pannullo, teknolojinin hızla egemen olduğu dünyada insan ilişkilerinin karmaşıklığına odaklanıyor.“Avalanche” (Çığ) adlı performansın ana karakterlerinden biri erkek egemenliğini vurgulayan futbol. AASSM’nin dışında Göztepe’nin başarısı yeri göğü inletirken serbest stil futbolcu JavierSanzAguilar, ustaca zıplattığı futbol topu ile dansçılar (B-boy’lar): AlejandroMoya (B-boy Lilkuest), JuliánGómez (B-boy Hu-lee), MiguelBallabriga (B-boy Zomas) ve RubénMartín (B-boy Chino)’ne katıldı ve futbolun biçimlendirdiği ilişkilere eleştirel bir bakış sundu. Victor Cadenas’ın olağanüstü ışık tasarımı ve EricMedina’nın ses ustalığı performansı unutulmaz kıldı.

31. Uluslararası İzmir Festivali, 7 haziran 2017 Çarşamba günü İzmir devlet tiyatrosu Konak sahnesinde oynayacak “Gömü- Bir Küp Altın” ile devam decek.