Datça Tiyatro Festivali 2. kez sanatseverlerle buluşuyor

Datça Tiyatro Festivali 2. kez sanatseverlerle buluşuyor

Datça, 26-30 Haziran’da deniz seviyesinde yaklaşık 50 bin kişiye eğlence, kültür ve müzik keyfini bir arada sunacak.

A+A-

Datça, 26-30 Haziran’da deniz seviyesinde yaklaşık 50 bin kişiye eğlence, kültür ve müzik keyfini bir arada sunacak. “Deniz Seviyesinde Tiyatro” sloganı ile yola çıkan ve üniversiteli genç girişimciler tarafından, geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören ve 3 günde yaklaşık 25 bin kişinin katıldığı Datça Tiyatro Festivali, bu yıl, programı genişleterek 5 günde 50 bin sanatseveri ağırlamak için geri sayıyor.

Datça’nın merkezinde bir tiyatro adasının kurulacağı festival, yediden yetmişe herkesin eğlenebileceği ve sanata doyacağı etkinlikler ile binlerce kişiyi bir araya getirecek.

Datça Tiyatro Festivali, Panayır Alanı’nda gerçekleşecek etkinlikler ve pek çok sürpriz içerik ile Datça’nın ev sahipliğinde, çocuklar için özel olarak tasarlanan ücretsiz programı ile festivalin küçük katılımcılarına özel bir alan da sunacak.

SANAT VE EĞLENCE BİR ARADA

Akustikhane programı işbirliğinde gerçekleşecek olan Festival Açılış Konseri’nde, birbirinden ünlü isimler, festivalin açılışında hem şarkılar söyleyecek hem de muhabbet temasında eğlencenin en özel anları unutulmaz zamanlar olarak kayıtlara geçecek.
Bu sene ilk kez kurulacak olan Alternatif Sahne’de gerçekleştirilecek gündüz oyunları, hikaye anlatımları, warm-up konserler, ve birçok yan etkinlik ile sanat ve eğlence bir arada olacak.

Festivalde olacak birçok sürpriz ismin yanı sıra; Bülent Şakrak, Muhabbet Baskınları ile festivalde yer alacak.

Oyuncu Ceyda Düvenci ve yer aldıkları başarılı projeler ile kendilerinden sıkça söz ettiren Salih Bademci ve Alican Yücesoy da festival kapsamında sanatseverlerle bir araya gelecek.

Bu yıl, Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu seçilen Deniz Karaoğlu, bu sezonun en ilgi çeken oyunlarından “Kader Can” ile binlerce kişiye hitap edecek.

Akustikhane ile Açılış Konseri etkinliği ile muhabbet temasında başlayacak olan Datça Tiyatro Festivali’nde sanatseverler ile birlikte şarkılar söylenirken sohbetler gerçekleştirilecek.
Datça’nın atmosferine ve festival ruhuna özel ekiplerin yanı sıra Beyti Engin, Hare Sürel, Kanbolat Görkem Arslan, Seda Türkmen ve daha pek çok sürpriz isim festivalde yerini aldı.

Festivalde konukları bekleyen program

26 Haziran
Akustikhane ile Açılış Konseri 22:00 (Panayır Alanı)

27 Haziran
Senaryo – Siyah Beyaz ve Renkli (Oyun- Amfi Tiyatro) 21:00

28 Haziran
Unutulan – Yersiz Kumpanya (Oyun – Alternatif Sahne) 17:30
Seni Seviyorum Türkiye -Bakırköy Belediye Tiyatroları (Oyun- Amfi Tiyatro) 21:00
Ayışığı Hikayeleri (Hikaye Anlatımı – Alternatif Sahne) 01:00

29 Haziran
Bir Yıldız Batıyor – 3Kulak Yapım (Oyun – Alternatif Sahne) 18:00
Kader Can -Tiyatro Bam (Oyun – Amfi Tiyatro) 21:00

30 Haziran
Büyük Ev Ablukada (Konser – Panayır Alanı) 00:00

(BSHA)

Önceki ve Sonraki Haberler