Dev Adamlar Tam Gaz Devam

Dev Adamlar Tam Gaz Devam

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı, Bornova Belediyespor ile hazırlık karşılaşmasında karşı karşıya geldi.

A+A-

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı, Bornova Belediyespor ile hazırlık karşılaşmasında karşı karşıya geldi. Etkili performansını bu maçta da gösteren yeşil beyazlılar, maçı, 79-66 galip bitirdi. Manisa Büyükşehir Belediyespor oynadığı 5 hazırlık maçından 5 galibiyetle ayrıldı.

Türkiye Basketbol 2’nci Ligi B Grubunda 4 Kasım tarihinde başlayacak lig maçları öncesi hazırlık karşılaşmaları oynayan Manisa Büyükşehir Belediyespor son olarak Bornova Belediyespor ile karşılaştı. Atatürk Spor Salonunda oynanan maçı, Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Mevlüt Aktan, Asbaşkan Orkun Şıktaşlı ve yönetim kurulu üyesi Özcan Nalbantlar ve yetkililer izledi. Maçın ilk periyodunda sayı üreten takım Bornova Belediyespor oldu.

İlk periyodun sonucu, 15-16. İkinci periyotta rakibi karşısında basit hatalar yapan yeşil beyazlılar, savunmadaki boşluklar yüzünden bu periyotta da rakibinin gerisinde kaldı ve İkinci periyot 32-34 sonuçlandı. Maçın üçüncü periyoduna bulduğu üçlükler ile başlayan Manisa Büyükşehir Belediyespor mücadeleden kopmadı.  Karşı atakları da kayıpsız geçen yeşil beyazlılar üçüncü periyodu 59-55 önde bitirdi.

Dördüncü periyotta, Bornova Belediyespor takımı ilk dakikalarda üçlükler bulmasına rağmen, etkili oyununu sürdüremedi.  Manisa Büyükşehir Belediyespor, mücadeleden düşen rakibi karşısında oyunu bırakmadı, arka arkaya bulduğu sayılarla dördüncü periyodun ve aynı zamanda maçın sonucunu tayin etti. 79-66. Manisa Büyükşehir Belediyespor yeni oluşum sağlamasına rağmen oynadığı 5 hazırlık maçından 5 galibiyetle ayrılarak,  lige iyi hazırlandığının sinyalini verdi.