Dolara dur demek için Gayrimenkulde de TL desteği

Dolara dur demek için Gayrimenkulde de TL desteği

Euro ve Dolar'da yaşanan dalgalanma sonrasında Türk Lirası'na yapılan yatırımlar devam ediyor. Son olarak Gayrimenkul sektöründe bulunan Sur Yapı şirketinden Türk Lirası'na destek geldi.

A+A-

Piyasalarda doların dalgalanmalara rağmen durulmayan yükselişi ve bu yükselişe Euro'nun da dahil olması üzerine Türk lirasının değerlenmesi adına yerli para kullanımına gayrimenkul sektöründe de destek geldi. Sur Yapı dolar bozdurup ev alana %20’ye varan indirimler sağlayan kampanyasını başlattı. Türk lirasının kullanılmasına teşvik amaçlı ticarette birçok firma yerli para kullanımına başladı.

İNDİRİM SÖZÜ VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde halk için daha iyisini istediğini, bu nedenle teşekkür ettiğini ancak dolar bozdurup Türk Lirası kullanılmaya devam edilmesini istediğini belirtmişti. Yabancılara yerli para ile satış seferberliğine şimdi de gayrimenkul yatırım şirketlerinden destek gelmeye başlarken bazı şirketler dolar bozdurup ev satın alanlara %5 ila 20 arası indirim vaat etti.

18 ARALIK'A KADAR

Gayrimenkul sektörü de katıldı Dolar bozdurarak TL üzerinden ev alanlara indirim sağlayan şirketlerin başında Sur Yapı gelirken, firmadan ‘Doları boz, indirimi kap’ sloganı ile 18 Aralık’a kadar ev alanlara indirim sağlandı. Sultanbeyli, Sancaktepe, Ispartakule, Ümraniye, Bayrampaşa, Güneşli semtleri ve Bursa Nilüfer’de Sur Yapı’ya ait projelerde indirimin geçerli olacağı belirtildi.

10 BİN LİRA İNDİRİM

Fedakarlık dönemi Sur Yapı adına açıklamayı gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas fedakarlık yapılmasını gerektiren bir dönemde olduğumuzu, kişiler kadar kurumlara da sorumlulukların düştüğünü bildiklerini belirtti. Kampanya kapsamında her 30 bin dolara denk gelen Türk lirası ile peşin ödemede mevcut indirime ek 10 bin lira Türk lirası indirim uygulanacağını açıklayan Elmas, Türk lirasının değer kazanması için şirket olarak üstlerine düşeni yerine getirmeye çalıştığını belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler