Dolunayda yüzmeyi deneyimleyecekler

Dolunayda yüzmeyi deneyimleyecekler

Türkiye’de Dolunay’da ilk kez gerçekleştirilecek yüzme yarışı olma özelliğine sahip ‘Profilo Full Moon Meet’te toplam 270 yüzücü, 500 metrelik parkuru dolunayda yüzmeyi deneyimleyecek.

A+A-

6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na sponsor olan Profilo, 6 Ekim’de düzenlenecek Profilo Full Moon Meet ve 8 Ekim’de düzenlenecek 6000 metre Profilo Dayanıklılık Parkuru ile şampiyonada yer alıyor.

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, geçtiğimiz Mayıs ayında Marmaris’te gerçekleştirilen 5. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın ardından, şimdi de 6-8 Ekim tarihlerinde, Muğla Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği kapsamında Bodrum’da gerçekleştirilecek 6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na sponsor oluyor.

6-8 Ekim tarihleri arasında Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’da düzenlenecek 6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nda Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, 6 Ekim akşamı ‘Profilo Full Moon Meet’ Yüzme Yarışı ve 8 Ekim’de düzenlenecek 6000 metre Profilo Dayanıklılık Parkuru ile yer alacak.

Türkiye’de Dolunay’da ilk kez gerçekleştirilecek yüzme yarışı olma özelliğine sahip ‘Profilo Full Moon Meet’te toplam 270 yüzücü, 500 metrelik parkuru dolunayda yüzmeyi deneyimleyecek.

Seçkin: “Her Yarışın Sonunda Dayanıklı Olan Kazanır”

Profilo olarak Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na ikinci kez sponsor olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Profilo Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin, yüzmenin tam anlamıyla dayanıklılık gerektiren bir spor dalı olduğunu belirterek, her yarışın sonunda dayanıklı olan kazanır dedi. Burcu Seçkin, “6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası kapsamında, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek dolunayda yüzme yarışı olan Profilo Full Moon Meet ve açık su yüzme maratonu içindeki 6.000 metre Profilo Dayanıklılık Parkuru’nun sponsorluğunu üstlendik. Profilo Full Moon Meet’e oldukça yoğun talep oldu. 270 sporcunun yarışacağı dolunayda yüzme yarışının hem yarışmacılar hem de izleyiciler için oldukça keyifli bir deneyim olacağına inanıyorum. 6.000 metre Profilo Dayanıklılık Parkuru ise gerçek bir disiplin ve dayanıklılık gerektiren zorlu bir parkur. Şimdiden tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

6 Ekim Cuma akşamı saat 19.00’da Profilo Full Moon Meet Yüzme Yarışı ile başlayacak 6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak yarışların ardından 8 Ekim Pazar günü saat 14:00’te gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona erecek.