Düğün sezonunda giyinmenin 8 kuralı

Düğün sezonunda giyinmenin 8 kuralı

Düğünün nasıl bir yerde yapılacağı dikkat edilmesi gereken ilk kural. Mekândan gelecek konuklara kadar birçok detay hesaba katılmalı

A+A-

Düğün daveti alındığında akıllardan geçen ilk soru “Ne giyeceğim?” oluyor. Morhipo MAG ekibinin hazırladığı düğünlere uygun giyinme kuralları, hem dikkat çekmek hem de gelini gölgelemeden giyinmek ya da abartıdan kaçınıp yine de biraz dekolteye sahip olmak isteyenler için kolaylık sağlıyor.

Düğünün nasıl bir yerde yapılacağı dikkat edilmesi gereken ilk kural. Mekândan gelecek konuklara kadar birçok detay hesaba katılmalı. Tabii kişinin ne giymek istediği de oldukça önemli. Geçmişte yapılan hatalardan ders alınarak seçimler yapılması gerekiyor. Böylece düğünün en şık kadını olmak mümkün, tabii gelinin ardından.

En güvendiğiniz elbiseye yoğunlaşın
Biraz feminen görünmek için daha güzel bir gün olamaz. Pantolon, ceket ve bluz üçlüsünü kombinlemek yerine, en çok güvenilen elbiseyi gardıroptan çıkarmak daha iyi bir seçenek olarak öneriliyor. Görünümü tamamlamak için bir stiletto ve rujun yeterli olacaktır.

Kısa etekler önceliğiniz olmasın
Kısa boylular için bu öneri dikkate alınmak zorunda olmasa da kısa etek ya da elbiseler giymek bir düğün için her zaman en doğru karar olmayabilir. Orta boy kesimler her zaman daha zarif, şık ve sandığınızdan daha seksi görünür. Uzun veya kısa elbiselere alternatif olabilecek midi elbiseler mutlaka denenmeli.

Beyaz ve krem rengi geline bırakın
Krem rengi süslemeler, beyaz danteller ve tüller gelin için ayırılmalı çünkü bir düğünün yazılı olmayan fakat en önemli kuralı gelinle yarışmamak. Bunun yerine renkli danteller, payetli tasarımlar ya da katmanlı elbiseler tercih edilmeli.

Siyah giymekte özgürsünüz 
Bir zamanlar matemin rengi olan siyah, modern dünyanın hoşgörüsüyle birlikte artık her ortama uyum sağlıyor. Dolayısıyla düğünde siyah elbise giyilebilir. Kullanılan aksesuarlarla daha canlı ve dikkat çekici bir görünüm elde edilebilir. Baştan aşağı siyah olmak isteyenler ise beyaz bir çanta seçimiyle fark yaratılabilirler.

Küçük bir çanta olmadan asla
Büyük kol ya da omuz çantaları çoğu zaman bir düğünün doğasına aykırıdır. Daha minimal tercihler yapılması gerekir Küçük bir clutch ya da sezonun öne çıkan mini modellerinden biri doğru tercih olacaktır. Tüm gün ağır çantalarla yorulan omuzlara da küçük çanta seçimi detoks olacaktır.

Yürüyebileceğiniz topukları giyin
Bir düğün için ayakkabı arayışındayken birkaç saat içinde ne kadar dans edileceği düşünülmeli. Böylece giyilecek topuk yüksekliğine daha gerçekçi şekilde karar verilebilir. Çok yüksek topuklu ayakkabılarla gecenin sonunda acı çekme ihtimali olduğu hatırlatılarak, sezonun trendi küçük topuklu ayakkabılar öneriliyor.

Eğer emin değilseniz geline danışın
Gelin ve damat düğün günü yaklaştıkça daha meşgul olacağından düğünden birkaç gün önce yapmamak şartıyla, kıyafet konusunda geline danışmakta sorun yok. Kıyafetine bir türlü karar veremeyenlere düğünden iki ya da üç hafta önce ipucu için gelinin fikirlerini alması öneriliyor. Böyle ne giyileceğine daha kolay verilebilir.

Beyaz giymek hala yasak
Geçen birkaç yılda düğünlerde giyilebilecek kıyafetler hatta gelinlerin tercih ettiği renkler değişse de tek bir kural hala aynı; misafirler beyaz renk kıyafetler giymemeli. Yerleşik bir kural olduğu için gelin krem ya da beyaz olmayan herhangi bir renk tercih etmiş olsa bile, gelinle karıştırılmamak veya onu gölgede bırakmamak için farklı renkler tercih edilmeli.