Dünya Barış Kupası Masterler Futbol Turnuvası Başlıyor

Dünya Barış Kupası Masterler Futbol Turnuvası Başlıyor

Dünya Barış Kupası Masterler Futbol Turnuvası’nın ikincisi Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde 5-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak.

A+A-

İlki geçen yıl (6-9 Ekim 2016 tarihlerinde) gerçekleştirilen Dünya Barış Kupası Masterler Futbol Turnuvası’nın ikincisi Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde 5-8 Ekim 2017 tarihlerinde yapılacak. Turnuva geçen yıl olduğu gibi bu yılda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu’nun vuruşuyla başlayacak.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği uluslararası etkinlikte 40 yaş üzeri oyunculardan kurulu takımlar Kuşadası Atlantique Holiday Club’ün özel olarak hazırlanan 4 çim sahasında 5 Ekim 2017 Perşembe günü Saat 15.00’te yapılacak açılış töreniyle sahaya çıkacaklar

10 DEĞİŞİK İLDEN 12 YURTDIŞINDAN 4 ÜLKEDEN 4 TAKIM

2. Dünya Barış Kupası’nda bu yıl Türkiye´nin 10 değişik ilinden 12 ve yurt dışından 4 olmak üzere toplam 16 takım yer alacak. Kosova´dan Prizren, Bulgaristan´dan Svetkavica,Bosna Hersek’ten Krıvaja Zavidovici, Yunanistan’dan Chios(Sakız) Masterleri, İzmir’den Ege Üniversitesi, Sivas’tan Cumhuriyet Üniversitesi, Diyarbakır’dan Asur, Muğla’dan Bodrum, Aydın’dan Efeler ve İncirliova Acarlar, Adıyaman’dan Adıyaman Mas-Der, Mersin’den Mezitli, Edirne’den Uzunköprü, Antalya’dan Antalya Futbol Masterleri ve Manavgat, Uşak’tan Uşak 64 takımlarıyla mücadele edecekler.

Eleme maçları tek devreli lig usülüyle 4 grupta oynanacak, birinciler final grubunu oluşturacak. Şampiyon 8 Ekim 2017 Pazar günü yapılacak final maçıyla belli olacak.

Organizasyon Komitesi ve Ege Masterler Federasyonu Onursal Başkanı Ahmet Gök daha geniş katılımlı bir turnuva hedeflediklerini ancak yaşadığımız coğrafyaya çekinceli yaklaşan bazı ülkelerin takımlarının gelmekten vazgeçmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Gök; “Dünya barışına katkı yaptığına inandığımız bir etkinliğin içinde olmaktan mutluyuz. Cezayir’den Portekiz’e, Balkanlardan, bazı Asya ülkelerine kadar değişik kıta ve ülkelerin takımlarıyla görüşüyoruz. Geçen yılki turnuvaya katılan Türk takımlarından oluşturduğumuz karma takım ile bu yıl Bulgaristan, Kosova ve Ukrayna’ya giderek ülkemizi masterler düzeyinde temsil ettik. Yeni dostluklar kurduk. Dünya insanlarını sportif faaliyetlerle birbirine yaklaştırmaya, ülkemize de turizm yönüyle faydalı olmaya çabalıyoruz.Dünya Barış Kupası’nı geleneksel hale getirmek, bu turnuvalardan edindiğimiz tecrübeyle, Ulusal Futbol Federasyonları nezdinde ülkelerindeki liglerde şampiyon olanların katılımıyla Avrupa ve Dünya Masterler Şampiyonaları düzenlemek istiyoruz.”dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler