Dünyaca ünlü isimler Ankara Müzik Festivalinde

Dünyaca ünlü isimler Ankara Müzik Festivalinde

Bu yıl 35'incisi düzenlenen Uluslararası Ankara Müzik Festivali, tüm hızıyla devam ediyor. Flamenkodan modern dansa kadar dünyaca ünlü isimler, Başkentli sanatseverlerle buluşuyor

A+A-

13 Nisan Cuma günü, TAV Havalimanları sponsorluğunda dünyaca ünlü Gürcistan Halk Dansları Topluluğu festivalin konuğu olarak ilk kez Türkiye'ye gelecek. 25 Nisan Çarşamba günü ise İtalya Büyükelçiliği desteğiyle Avrupa modern dans dünyasının en önemli isimlerinden olan Mauro Astolfi’nin kurduğu topluluk 'Spellbound' dansseverlerle biraraya gelecek. Ankara Müzik Festivali 26 Nisan'a kadar devam edecek

ANKARA’DA DANS RÜZGARI

35. Uluslararası Ankara Müzik Festivali bu bahar Ankara’da dans rüzgarı estiriyor. Flamenko’dan modern dansa kadar dünyaca ünlü isimler festival kapsamında Ankaralı dansseverler ile buluşacak. 

Festival kapsamında, 13 Nisan Cuma günü, TAV Havalimanları sponsorluğunda, 5 kıtada ve 88 ülkede, 9200 performans ile 50 milyon seyirci ye ulaşmış, dünyaca ünlü Gürcistan Halk Dansları Topluluğu, nefes kesici performansları ile 35. Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nin konuğu olarak ilk kez Ankara’da.

25 Nisan Çarşamba günü ise, İtalya Büyükelçiliği desteği ile Avrupa modern dans dünyasının en önemli isimlerinden olan Mauro Astolfi’nin 1994 yılında kurduğu ve performanslarıyla tüm sünyada ses getiren dans topluluğu Spellbound, 35. Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında Ankara izleyicisi buluşacak.

Ünlü piyanist İdil Biret’in solist olarak katıldığı Rengim Gökmen şefliğinde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın açılış konseri ile 4 Nisan’da başlayan 35.Uluslararası Ankara Müzik Festivali kapsamında 12 konser ve gösteri yer alacak. 26 Nisan’a kadar devam edecek olan festival, her yıl olduğu gibi Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenleniyor. Festivalin onur üyeleri ise Kavaklıdere Şirketler Grubu, Koç Grubu ve Sabancı Vakfı.

HABERE YORUM KAT