Dünyanın en büyük online ve mobil ödeme sistemi Alipay

Dünyanın en büyük online ve mobil ödeme sistemi Alipay

Çin menşeyli online ve mobil ödeme sistemi Alipay, ulaştığı 450 milyon kullanıcı rakamı ile dünyanın en büyük online ve mobil ödeme sistemi olmayı başardı.

A+A-

Alipay tarafından yapılan açıklamalara göre yapılan yeni anlaşmalar doğrultusunda Avrupa’daki en büyük ekonomi kuruluşları ile ortaklıklar düzenlediği öğrenilen ve erişim kapasitesini böylece Avrupa’ya kadar yayan Alibay dünyanın en büyük mobil ve online ödeme servisi olmaya hak kazanıyor.

Alipay ile alışveriş devri

Konuyla ilgili Alipay’ın satış noktaları tarafından artık kabul edileceği de yapılan açıklamalar arasında yer alırken, Avrupa şirketleri BNP Paribas, UniCredit ve SIX Payment Services ile gerçekleştirilen anlaşmalar doğrultusunda artık 930 bin ticari oluşumun şirketinin de mobil ve online ödeme de Avrupa ağı kapılarını Alipay’a açtığı duyuruldu. Ödeme servisi Alipay’ı kullanan kurum ve kişiler artık satış noktalarında telefonlarına iletilen QR kodu göstererek satış işlemini gerçekleştirebiliyor olacaklar. Şu an 450 milyon kullanıcıya hizmet veren mobil ve online ödeme sistemi, yaptığı yeni anlaşmalar sayesinde Uzak Doğu’dan Avrupa’ya kadar geniş bir kitleye hitap ederek büyük bir başarı yakalamış gibi görünüyor.

Yeni özellik geliyor

Alipay’ın sınırsız ödeme kolaylığının yanı sıra bir yeni özellik daha ekleniyor. Yeni gelen Discovery seçeneği sayesinde artık Alipay’ın evi Çin’in dışında seyahat eden Çin vatandaşları da alışveriş gerçekleştirebilecekleri noktaları kolayca bulabiliyor. Bu sayede Çin’de yaygın olarak kullanılan Alipay’ı alışverişlerinde tek seçenek olarak kullanan Çinli tüketicilerin yurtdışında da Alipay üzerinden ödeme yaparak sınırsızca alışveriş yapabilmesi sağlanmış oluyor.

Önceki ve Sonraki Haberler