Dünyanın en konforlu ve en hızlı SW aracı

Dünyanın en konforlu ve en hızlı SW aracı

Mercedes-AMG E63 Estate tam bir aile otomobili olarak üretilmiş ve geliştirilmiş bir araç. Geniş hacmine rağmen hem konforlu hem de hız bakımından sınıfının en hızlı otomobillerinden birisi.

A+A-

Türk milletinin fazla tercih etmediği station wagon otomobil alanında dünyanın en hızlı otomobillerinden birisi görücüye çıktı. Mercedes-AMG E63 Estate tam bir aile otomobili olarak üretilmiş ve geliştirilmiş bir araç. Geniş hacmine rağmen hem konforlu hem de hız bakımından sınıfının en hızlı otomobillerinden birisi.

HEM SW HEMDE HIZLI

Mercedes ile AMG’nin ortak üretimi olan E63 state tam bir hız canavarı olarak karşımıza çıkıyor. Spor otomobillere kafa tutacak hız sınırlarına ulaşan araç hem hızlı hem de SW olması ile diğer Mercedes marka araçlardan ayrılmaktadır.

KONFORDAN ÖDÜN VERİLMEMİŞ

Mercedes bütün araçlarında öncelik olarak takdim ettiği konforu bu araçta da esirgememiş. Sunulan konforun yanı sıra geniş bagaj hacmi ile de tam bir aile aracı olduğunu kanıtlayan E63’ün normal bagajı 640 litre olarak karşımıza çıkıyor. Koltukların yatırıldığında oluşan bagaj hacmi ise 1680 litreye çıkıyor. Koltukların her birisinde arkadaki yolcular için ekran konulmuş ve ekran boyutlarında da en üst limite yakın ekran genişliği kullanılmış. Koltuk arkası ekranların boyutları 12,3 inç olarak belirlenmiş.

5 SÜRÜŞ MODU VAR

Araçta farklı sürüş özelliklerine cevap verecek şekilde Comfort, Sport, Sport Plus, Bireysel ve Yarış (Sadece S 4Matic+) olmak üzere beş sürüş modu bulunuyor. Mercedes-AMG E63 4Matic+ Estate ve E63 S 4Matic+ Estate olmak üzere iki konfor seçeneği ile piyasada olacak.

100 KM’YE SADECE 3,5 SANİYEDE ÇIKIYOR

Aracın 0’dan 100’e çıkması için gerekli olan süre sadece 3,5 saniye olarak ölçülmüş. Bu değerler ile E63 S 4Matic+ Estate dünyanın en hızlı SW tipi aracı unvanını alıyor.

İlgili Haberler