Ebru Yaşar: İbrahim Tatlıses'in müziği ölümsüzdür

Ebru Yaşar: İbrahim Tatlıses'in müziği ölümsüzdür

Ebru Yaşar, Radyo Trafik Marmara stüdyolarında, deneyimli program yapımcısı Emel Yalçın’ın sunduğu “Ünlüler Trafikte” programının konuğu oldu.

A+A-

Ebru Yaşar, Radyo Trafik Marmara stüdyolarında, deneyimli program yapımcısı Emel Yalçın’ın sunduğu “Ünlüler Trafikte” programının konuğu oldu.

Programda öne çıkan başlıklar şöyle; “İbrahim Tatlıses’in müziği ölümsüzdür”

“Bizim İbrahim Bey ile iyi kötü günlerimiz oldu. Bana kattığı çok şey oldu. Bunun karşılığında maddi manevi karşılığını verdiğimiz güzel işlerimiz olmuştur. Finalde biraz kırgınlık yaşadık ama olsun. Bu camia için çok önemli bir isim. Küs değiliz ama ben bazı şeylerine kırıldım. Bir gün Derya Tuna ile karşılaştım o da o anda İbrahim Tatlıses ile telefonda konuşuyordu. Küs olduğumuzu bilmediği için bak sana telefona birini veriyorum dedi, konuştuk ve barıştık. İnsanlar yakın oldukları insanlara kırılabilirler, bu da sevgidendir. Ne olursa olsun insanlığını bir tarafa, müziğini bir tarafa koyarım. Müziği benim için ölümsüzdür.”

“Eşimle karşılaştığımızda evleneceğimizi hissettim”

“Eşim bana evlilik teklifi etmedi. O açığı kapatmak için bütün yıl dönümlerimizi çok güzel kutluyoruz. Biz eşimle karşılaştığımızda ben bu insanla evleneceğim dedim, bunu hissettim. Yoksa bu zamana kadar zaten evlenirdim ama karşılıklı bu duyguyu hissetmek bambaşka bir şey. Erkeğin de evlenmeye uygun olanı, olmayanı var. Bu işlerde ne para, ne iyilik tek başına önemli. Benim için vicdan ve merhamet duygusu çok önemli. Karşılıklı sömürü olmasın isterim. Ben kendim çalışıp kazanıyorum, o kendi çalışıp kazanıyor. Tabiki evliliktir insan birbirine yardım edecektir ama sömürme planları yapan insanlar bizden hep uzak olsun.

“90’ların prodüktörleri çok zengin oldu”

“Ben her zaman bir prodüktör ile çalışmayı tercih ederim. Bu albümde Samsun Demir ile çalıştım. Her zaman bir firmayla yürüyor olmak daha avantajlı. 90’larda inşaatçısı da prodüktördü, biraz parayı bulan prodüktördü. Bir de şanslarına her albüm tutuyordu. Acayip zengin oldular. 90’ların solistlerinin çoğu bir şey kazanamamıştır. Prodüktörler zengin olup hanlar hamamlar diktiler. Biz emekçiler o şartlarda ayakta kalmaya çalıştık, kalabilen kaldı. Sen ismine yatırım yapıyorsun ama prodüktörler böyle yapmadılar. Kazandıkları paraları tekrar bize yatırmadılar. İnsan biraz işine ve sanatçısına yatırım yapmalı.”