Ece Dizdar: Çekmeceler filmi hayatımın dönüm noktası oldu

Ece Dizdar: Çekmeceler filmi hayatımın dönüm noktası oldu

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu Ece Dizdar’ı konuk etti. Dizdar, NTV Radyo dinleyicilerine oyunculuk hayatından ve projelerinden bahsetti.

A+A-

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu Ece Dizdar’ı konuk etti. Dizdar, NTV Radyo dinleyicilerine oyunculuk hayatından ve projelerinden bahsetti.

“Oyunculuk benim için hep önce geldi!”

Ortaokuldayken Belçika’da “müzikal oyunculuk” eğitimi aldığını söyleyen Dizdar, oyunculuğun hayatında hep öncelikli bir yeri olduğunu anlatarak sohbete başladı. Babasının tayini nedeniyle Türkiye’ye dönünce Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitim gören ve daha sonra Londra’ya giderek konservatuar eğitimi aldığını anlatan Dizdar, oyunculuk serüveninin böylece başladığını söyledi.

“Mehmet Günsür sanırım dünyanın en kibar insanı”

PuhuTV’nin iddialı yapımı Fi’de konuk oyuncu olarak “Nazlı”yı canlandıran Dizdar, “Sette çok fazla vakit geçirmedim, ama benim gördüğüm kadarıyla enerjinin yüksek olduğu bir ortam var. Oyuncuların hepsi çok tatlı. Mehmet Günsür sanırım dünyanın en kibar insanı” dedi.

“Uluslararası Edinburgh Festivali, Türk tiyatrosu adına büyük bir haber”

DOT oyuncusu Dizdar, dünyanın en büyük tiyatro festivallerinden Uluslararası Edinburgh Festivali’nde, Murat Daltaban’ın yönetmenliğini üstlendiği “Gergedanlar” oyununda rol alacağı için duyduğu heyecanı dinleyicilerle paylaştı. Oyunun,5-12 Ağustos’ta Edinburgh’tasahneleneceğini söyleyen Dizdar, “Bu sene festivale Türkiye’yi davet etmeleri Türk tiyatrosu adına çok büyük bir haber” dedi.

“Üç kadının özgürleşme hikayesini anlatıyor”

Aynı zamanda, Başak Daşman ve Merve Dizdar’la oynadığı Craft Tiyatro’nun “Yutmak” oyunuyla ilgili, “Oyun özgürleşmek için birbirine destek olan üç kadının hikayesini anlatıyor” dedi. Dizdar, 2 Haziran’da oyunun sezon finali yapacağını ancak önümüzdeki sene de devam edeceklerinin müjdesini verdi.

“Çekmeceler’ filmi hayatımın dönüm noktası oldu”

Başrolünü üstlendiği “Çekmeceler” filmiyle 21. Sadri Alışık Sinema Ödülleri’nde “Yılın en başarılı kadın oyuncusu” ödülüne layık görülen oyuncu, filmin hayatının dönüm noktası olduğunu söyledi. Filmin gişede çok büyük rakamlara ulaşmamasına rağmen gelen yorumlardan çoğu insanın hayatına dokunduğu için mutlu olduğunu da ifade etti.

“Sizi müşteri temsilcisine bağlamayan o gıcık kadın benim”

Oyunculuğun yanısıra dublaj ve seslendirme yaptığını da söyleyen Dizdar, “Yedi senedir çok ünlü bir bankanın IVR sesiyim. Sizi müşteri temsilcisine bağlamayan o gıcık kadın benim” diyerek espri yaptı. Dizdar, “Bankayı arayıp kendi sesimi duyunca ‘geç geç o kısımları’ diye konuştuğum oluyor” diye itirafta bulundu.

Dizdar, Onur Ünlü’nün yönettiği “Görünen Adam” dizisinde de rol aldığını ekledi.