Ece Seçkin: Çocuklar kar topu oynarken ben evde piyano çalardım

Ece Seçkin: Çocuklar kar topu oynarken ben evde piyano çalardım

Ece Seçkin en sevilen şarkılarını canlı performansıyla Kral Pop Tv izleyenleri için seslendirdi.

A+A-

Gökhan Çınar’ın hazırlayıp sunduğu Kral Pop Akustik Programı bu hafta Ece Seçkin’i ağırladı. Ece Seçkin en sevilen şarkılarını canlı performansıyla Kral Pop Tv izleyenleri için seslendirdi. Şarkıların olduğu kadar keyifli sohbetlerin de ön plana çıktığı programda Ece Seçkin, özel açıklamalarda bulundu.

“5 yaşındayken bu sahneye çıkacağımı biliyordum”

Başarılı bir kariyere sahip olan Ece Seçkin, küçük yaşlardan itibaren sahneye çıkmanın hayalini kurduğunu anlattı. Ünlü şarkıcı, “Şuanki kariyerim benim için hayalden öte bir şeydi. Ben 5 yaşındayken buralara geleceğimi biliyordum. Ben çocukken lunaparka gitmek, istediğim oyuncağı almak yerine sahnede olmanın ve şarkı söylemenin hayalini kurardım. Nasıl gönülden istediysem bu hayallerim gerçekleşti. Bir gün olacak dediğim hayalimi şuan yaşıyorum” dedi.

“Ozan Doğulu ile annem sayesinde tanıştık”

Müzik kariyerine ilk adımını profesyonel anlamda Ozan Doğulu ile birlikte atan Ece Seçkin, başarılı müzisyenle nasıl bir araya geldiklerini de anlattı. Seçkin, “Annem ile Ozan Doğulu’nun halası arkadaşlardı. Annem de müzisyen ve onunla birlikte çalışıyorlardı. Bir gün Ozan Doğulu’nun halası; ‘Seni Ozan ile tanıştıracağım’ dedi. O dönem hukuk fakültesi okuyordum ve ailem okulumu bitirmemi istiyordu. Bir gün Ozan’ın stüdyosuna gittik ve o gün benden bir şarkı söylememi istediler. Sonra bir gün verdiler ve tekrar stüdyoya gittik. O gün zaten her şey hazırdı ve albüm için imzaları attık” dedi.

“Hukuk eğitimimi tamamlayacağım”

Hukuk Fakültesi’nde eğitim gördüğü sırada müzikal çalışmalara başlayan Ece Seçkin, okulunu yoğun iş temposu yüzünden dondurduğunu ama eğitimini tamamlayacağını belirtti.

“Çocuklar kar topu oynarken ben evde piyano çalardım”

Çocukluğunu; konservatuar, piyano dersleri, İngilizce ve bale kursu gibi birçok sosyal aktivite ile geçirdiğini söyleyen Ece Seçkin, tüm bunların sebebini şimdi daha iyi anladığını söyledi. Ünlü şarkıcı, “6-7 yaşlarındaydım ve dışarıda kar yağıyordu. Tüm çocuklar sokakta kar topu oynuyordu. Annem karda düşüp parmaklarımı kırarım ve piyano çalamam diye dışarı çıkmama izin vermemişti. O günü hiç unutmuyorum. O zamanlarda kendi kendime söylenirdim, ama şimdi tüm bunların kariyerim için çok önemli olduğunu anlıyorum. Ben de ileride anne olursam annemin bana yaptıklarının kat ve kat fazlasını kendi çocuğum için yapağım” dedi.

“Kenan Doğulu benim için hep ‘Işığı çok yüksek’ derdi”

İlk çıkış yaptığı dönemlerde Kenan Doğulu’nun kendisine hep ışığının çok yüksek olduğunu söylediğini belirten Ece Seçkin, “ O dönemde bu sözlerin ne anlama geldiğini çok anlayamıyordum. O bahsettikleri şey aslında benim sahnedeki enerjim ve aurammış. Kendimden sanatçı diye bahsetmekten çok hoşlanmıyorum. İnsanın kendine yüklediği sıfatlar hoşuma gitmiyor. O yüzden bir yorumcu olarak yaşam tarzıma, hareketlerime çok dikkat etmem ve örnek olmam gerekiyor. Bu sebeple çok iddalı açıklamalar yapmamaya özen gösteriyorum” dedi.

“Koruma ile gezmek zorunda kaldım”

Ece Seçkin, Çınarcık’ta bir mekanda birinin ‘Ben Ece Seçkin’im’ diyerek sahneye çıkması olayıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Ünlü şarkıcı, “O gün oradaki herkes o kişinin ben olmadığımı biliyordu. Bu olayın hangi mantıkla yapıldığını biz de çözemedik ve üzerinde çok durmadığımız için olay kapandı” dedi.

Sosyal medyada kendisini ciddi anlamda rahatsız eden tehlikeli bir hayranının olduğunu da anlatan Seçkin, o dönemde zor bir süreçten geçtiğini, evini değiştirdiğini ve hiç istememesine rağmen koruma ile gezmek zorunda kaldığını söyledi. Ünlü şarkıcı, daha sonradan bu olayı çözdüklerini de sözlerine ekledi.

“Eleştiride önce söyleyene bakarım”

Eleştiriye her zaman açık olduğunu belirten Ece Seçkin, eleştiriden önce eleştiriyi yapan kişiye baktığını söyledi. Seçkin, “Sosyal medyadaki kötü ve yeren yorumlardan çok fazla etkilenmiyorum. Benim etrafımda bana yol gösteren bir sürü profesyonel insan var. Onların söylediği her şey benim için önemlidir. Mesela; Ozan Doğulu, liseden bu zamana kadar görüştüğüm hocalarım ve tabi ki ailem…” dedi.

“Ölene kadar şarkı söyleyeceğim”

İşini büyük bir aşkla yaptığını söyleyen Ece Seçkin, sağlığı el verdiği sürece hayatının sonuna kadar şarkı söyleyemek istediğini söyledi. Seçkin, “Bana ‘Bir gün yorulum’ gibi hiç gelmiyor. Ben iyi bir yorumcu olduğumu tüm Türkiye’ye anlattım. Bu da bana yeter” dedi.