Ekrem İmamoğlu Brand Week Istanbul'a konuk oldu

Ekrem İmamoğlu Brand Week Istanbul'a konuk oldu

Açılış oturumunu yapan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Brand Week Istanbul’a üçüncü kez katıldığını belirtti.

A+A-

İletişim ve pazarlama dünyasının, kreatif zihinlerini ve ses getiren işlerini buluşturan Brand Week Istanbul bu yıl yedinci kez Zorlu PSM’de düzenleniyor. Her yıl farklı bir temayla misafirlerini ağırlayan etkinlik, bu yıl “Geleceği Tasarlamak” temasıysa adından söz ettirirken, ilham verici konu ve konuklarıyla ilk gününü tamamladı.

Açılış oturumunu yapan İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Brand Week Istanbul’a üçüncü kez katıldığını belirtti. Yaklaşık bir saat süren bir konuşma yapan İmamoğlu, “Geçen yıl Beylikdüzü Belediyesi olarak kazandığımız İnsani Gelişme Endeksi Ödülü’nü almak için yine aranızdaydım. Şimdi ise 16 milyon insanı temsil ederek buradayım. Çok mutluyum” dedi.

İstanbul’da Rönesans: Kent Dünyanın Çekim Merkezi Haline Nasıl Gelir?

İmamoğlu konuşmasından sonra sahneye çıkan Sorbonne Üniversitesi Politika Bilimleri ile Psikoloji Yüksek Lisansı ve Tıbbi Antropoloji Doktorası sahibi Dr. Clotaire Rapaille konuşmasında; İnsanların şehirlere fotoğraf çekmek için değil öğrenmek için gelmeleri gerektiğini, yapılan her şeyin farklı kültürden insanlar insanları birbirine bağlayacak bir üst amaca hizmet etmesi konusuna değindi.Üniversite zamanında Atatürk’a olan ilgisinden bahseden Rapaille, Atatürk’ün yeni bir kültür yaratmaya çalışmasını çok büyük bir cesaret örneği olarak tanımladı ve bugün aynı cesarete ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.1965 yılındaki durumuyla günümüz Singapuru arasındaki inanılmaz değişimden bahseden Dr. Rapaille bir şehrin değişimi için gereken adımları; temizlik, disiplin, eğitim ve sağlık olarak belirtti. Bugün Singapur’da yalnızca %2 seviyesinde olan işsizlik oranından bahseden Dr. İstanbul’da bunu gerçekleştirmek için yapılması gerekenin binalar dikmek değil bir kültür inşa etmekten geçtiğini belirtti. İki kıtayı birbirine bağlayan konumu ile çok özel bir şehir olduğunu belirttiği İstanbul’un geleceğin kültürlerini bağlayan şehir olabilecek potansiyeli barındırdığını belirtirken, konuşmasını Napoleon’un çok bilinen sözü “Dünya tek bir ülke olsa başkenti Konstantinapolis olurdu.” diyerek bitirdi.