Emekliler maaş promosyonu ne zaman alacak

Emekliler maaş promosyonu ne zaman alacak

Emeklilerin maaşlarını alacakları bankalardan alacakları promosyonların tarihleri belli oldu.

A+A-

Emeklilerin maaşlarını alacakları bankalardan alacakları promosyonların tarihleri belli oldu. Tc kimlik son hanesine göre gruplara ayrıldılar. Buna göre Tc kimlik numarasının son hanesinde 0 ve 2 olanlar maaş promosyonlarını Mart ayında alacak, tc kimlik numarası 4 ve 6 ile bitenler Nisan ayında alacak Tc kimlik numarası 8 ile bitenler ise Mayıs ayında maaş promosyonlarını alacaklarlar.

ZİRAAT BANKASINDAN AÇIKLAMA

Emeklilere promosyon ödeme sürecine ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzalayan ilk banka olan Ziraat Bankası’ndan yapılan açıklamada, “Emekli müşterilerimiz için sistemsel alt yapı ve süreçlerin ivedilikle hazır hale getirilmesi sağlanmış ve 20 Şubat 2017 tarihi itibariyle fiili olarak emekli maaş promosyon ödeme sürecini başlatan ilk banka Ziraat Bankası olmuştur. Bu süreçte, emekli müşterilerimiz sadece şubelerimizden değil, internet sitemizden ve çağrı merkezimizden de maaş promosyonları ile ilgili detaylı bilgi alabilmektedirler. Ek olarak emekli müşterilerimize çağrı merkezimizden ve internet şubemizden taahhütname verme imkanı sunulmuştur” denildi.

400 BİN EMEKLİ

Şu ana kadar 400 bini aşkın emekliye promosyon ödemesi gerçekleştirildi. Ziraat Bankası ile işlemlerini gerçekleştiren emeklilere promosyon ödenmesine ilişkin takvim SGK ile yapılan anlaşma ile belirlendi.

EMEKLİ MAAŞ PROMOSYON ÖDEME TAKVİMİ

T.C. Kimlik Numarası’nın son hanesi 0 ve 2 ile bitenler Mart ayından itibaren, 4 ve 6 ile bitenler Nisan ayından itibaren, 8 ile bitenler ise Mayıs ayından itibaren promosyon işlemlerini gerçekleştirecek. Promosyon işlemlerini şubeler aracılığıyla gerçekleştirmek isteyen emeklilerin belirlenen takvime uygun olarak hareket etmeleri ile de oluşabilecek muhtemel yoğunluğun ve zaman kaybının önüne geçilmesi hedefleniyor.

İlgili Haberler