En çok forma satan takımlar belli oldu

En çok forma satan takımlar belli oldu

Dünya genelinde bir çok taraftara formasını ulaştıran taraftar arasında takım duygunu pekiştiren ürünlerin başında formalar gelmektedir. Dünya çapında en çok forma satan kulüpler ve ne kadar forma sattıkları belli oldu.

A+A-

Futbol takımları başta olmak üzere bütün diğer spor türlerinde de takımların gelirleri arasında önemli yer tutan forma satışları her geçen gün artıyor. Dünyaca ünlü kulüplerin yıl içerisinde satmış olduğu lisanslı ürünler takıma ekstra gelir olarak yansımakta ve takımı ekonomik yönden desteklemektedir.

2016 yılında en çok forma satan futbol kulüpleri belirlendi. Dünya genelinde bir çok taraftara formasını ulaştıran taraftar arasında takım duygunu pekiştiren ürünlerin başında formalar gelmektedir. Dünya çapında en çok forma satan kulüpler ve ne kadar forma sattıkları belli oldu.

Her yıl olduğu gibi forma satışlarında yine dünyaca ünlü futbol kulüpleri yer alıyor. 2016 yılında dünya çapında en çok forma satan takımlar belli oldu.

En çok forma satan takım olarak ilk sırada yer alan İngiliz devi Manchester United yer alıyor. Manchester United 2016 yılında toplam 2,85 milyon adet forma satarak ilk sıraya yerleşti. İkinci sırada ise İspanyol Real Madrid var. Real Madrid 2,29 milyon adet forma satışı yaptı. Üçüncü sırada ise Barcelona yer alıyor. Barcelona 2016 yılında toplam 1,98 milyon forma satışı gerçekleştirdi. Dördüncü sırada ise yine bir İngiliz takımı yer alıyor. İngiltere Premier Lig takımlarından olan Chelsea de 2016 yılında 1,65 milyon forma satışı gerçekleştirdi.

2016 yılında en çok forma satan diğer takımlar ise şunlar;

Manchester United 2,85 milyon adet

Real Madrid 2,29 milyon adet

Barcelona 1,98 milyon adet

Chelsea 1,65 milyon adet

Bayern Münih 1,5 milyon adet

Arsenal 1 miyon 225 bin adet

Juventus 850 bin adet

Liverpool 705 bin adet

PSG 685 bin adet

Milan 650 bin adet