Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı

Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “önyargı ve empati” konulu 4. Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu. Birincilik ödülünü Ahmet Aykanat kazandı.

A+A-

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Engelsizmir yolculuğumuzu 'Başka Bir Engelli Politikası Mümkün' vizyonu ile güçlendirerek sürdürüyoruz. Yarışmaya katılan her arkadaşımı gönülden kutluyorum" dedi.

Soyer, engelsiz bir yaşamın öncüsü olmak istediklerini dile getirerek, “Engelsizmir yolculuğumuzu 'Başka Bir Engelli Politikası Mümkün' vizyonu ile güçlendirerek sürdürüyoruz. Engelsizmir Ulusal Karikatür Yarışması da engelsiz bir kent yaratma hedefimizi güçlendiren, bu alanda sadece İzmir’deki farkındalığı değil Türkiye genelindeki farkındalığı da arttırmaya hizmet eden bir etkinlik'' diye konuştu.

Yarışmada, “Yetişkinler” kategorisinde birinciliği Ahmet Aykanat, kazandı. “Gençler” kategorisinde ise Efe Şahlanan ve H. İbrahim Satır birinciliği paylaştı..

“Yetişkinler” kategorisinde Nuhsal Işın ikinciliği, Sait Munzur ise üçüncülüğü kazandı.

Mansiyon ödüllerini Aşkın Ayrancıoğlu, Cem Güzeloğlu ve Alper Bulut aldı.

Karikatürist Eray Özbek’in başkanlık görevini üstlendiği, karikatüristler Mustafa Yıldız, Sadık Pala, Ahmet Önel ve gazeteci Lütfü Dağtaş’tan oluşan jüri, 147 katılımcının 340 karikatürünü değerlendirdi.

(Ajansbizim)