Enis Berki Senyörler Turnuvası sona erdi

Enis Berki Senyörler Turnuvası sona erdi

Kültürpark Park Tenis Kulübü’nün (KTK) eski Milli tenisçi Enis Berki anısına düzenlediği “Enis Berki Senyörler Turnuvası” son gün maçlarının ardından kupaların dağıtılmasıyla sona erdi.

A+A-

Kültürpark Park Tenis Kulübü’nün (KTK) eski Milli tenisçi Enis Berki anısına düzenlediği “Enis Berki Senyörler Turnuvası” son gün maçlarının ardından kupaların dağıtılmasıyla sona erdi. Bu yıl 7 kategoride 75 sporcunun katılımıyla gerçekleşen turnuvada heyecan yine doruktaydı.

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Enis Berki Senyörler Turnuvası’nda şampiyonlar belirlendi. KTK tarafından eski Milli tenisçi Enis Berki’nin anısını yaşatmak adına düzenlenen senyörler Turnuvası’nda “Tek Erkekler”de 35+ 40+ 45+ 50+ 60+ ve “Tek Bayanlar”da 45+ 50+ kategorilerinin şampiyonları, ödüllerine KTK’da gerçekleştirilen törenlerle kavuştu.

“Onların ışığını geleceğe taşıyoruz”

Kulüp olarak Türkiye’de tenis sporunun gelişmesinde önemli bir rol oynayan Enis Berki’nin anısına böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmanın gururunu taşıdıklarını belirten KTK Yönetim Kurulu Başkanı Server Uyaroğlu, “Enis Berki, Türkiye’de tenis sporunun gelişmesine büyük katkıları olan bir isimdi. Biz de gerek onun anısını yaşattığımız bu turnuvayla gerekse TEB Kültürpark Cup, İzmir Cup gibi uluslararası organizasyonlarla bugün Türk tenis sporunun gelişmesi için çalışıyoruz. Enis Berki gibi büyüklerimizden aldığımız meşaleyle, onların ışığını geleceğe taşıyoruz” dedi.

Enis Berki Turnuvası şampiyonları

7 kategoride düzenlenen turnuvada, şampiyonluk tablosu ise şu şekilde oluştu;

35+ Tek Erkekler: Anıl Güneş

40+ Tek Erkekler: Eray Ertuğ

45+ Tek Erkekler: Yılmaz Satu

50+ Tek Erkekler: Levent Karapınar

60+ Tek Erkekler: Patrick Clarke

45+ Tek Bayanlar: Sevim Evecen

50+ Tek Bayanlar: Ayşim Pennetti