Erdoğan: Haftaya referandum tarihi belli olur

Erdoğan: Haftaya referandum tarihi belli olur

Referandum tarihinin henüz belirlenmemesinden dolayı kamuoyunda oluşan spekülasyonlara cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki hafta referandum tarihi belli olur dedi.

A+A-

Referandum tarihinin henüz belirlenmemesinden dolayı kamuoyunda oluşan spekülasyonlara cevap veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki hafta referandum tarihi belli olur dedi.

GÖRÜŞÜM BELLİ

Kendisinin görüşün belirgin ve açık olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Cumhurbaşkanı olma sebebiyle değerlendirme yapmam gerekiyor. Sadece okuyup onay vermek değil, veya reddetmek değil bunun her yönünü değerlendirmek durumundayız" diyerek kanunun kendisi tarafından incelendiğinin bilinmesi gerektiğine vurgu yaptı.

DEĞERLENDİRMELER YAPIYORUM

Kendisinin Cumhurbaşkanı olarak değerlendirmeler yaptığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Anayasa komisyonunda değerlendirmeler var. Benim de cumhurbaşkanı olmam nedeniyle bunlar üzerinde değerlendirmeler yapmam gerekiyor, çalışmalar yapmam gerekiyor.” diyerek çalışmalar yaptığını belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bir de koşullar itibariyle de nasıl, ne zaman bunun değerlendirmesini yapıyoruz. Sadece okuyup onay vermek değil, veya reddetmek değil bunun her yönünü değerlendirmek durumundayız.”diyerek sadece okuyup onay ya da ret etmek değil her yönüyle değerlendirmek durumunda olduğunu belirtti.

Terörize etmek isteyenlere de değinen Cumhurbaşkanı ErdoğanGerek Mersin'de, gerek şu an attığımız adımlarda herhalde hangi istikamette yürüdüğümüz bellidir. Bu çok açık net ortadadır. Bu süreç ülkemiz için önem arz ediyor. Bu konuda da özellikle ülkemizi terörize etmek isteyen anlayışlar bellidir. Terörize etmek isteyen anlayışların milletim tarafından kabul edilmeyeceğine inanıyorum.” Dediği açıklama ile millete güvendiğinin altını çizdi.

DEVLET BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR

Bahçeli’ye de teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bundan dolayı sayın Bahçeli'nin yapmış olduğu konuşmayı, efradını cami ağyarını mani bir konuşma olarak gördüm. Kendisine teşekkür ediyorum. Bizim buradaki duruşumuz çok önemli. Milletimizin birliği için ve bütün bunlarla birlikte güven ve istikrarla birlikte Türkiye'nin aydınlık geleceğe yürümesi için bu işe zaten 'Evet' dediğimi Mersin'de açıkladım.” diyerek birlik ve beraberlik için istikrar için evet dediklerini vurguladı.