Ev tekstilinde yeni yılın trendleri açıklandı

Ev tekstilinde yeni yılın trendleri açıklandı

Nelly Rodi’nin ünlü baş tasarımcı Vincent Gregoire tarafından belirlenen dünya trendleri ile bir sonraki sezonun tüm ev tekstil temaları da katılımcılarla paylaşıldı.

A+A-

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD ) tarafından CNR Fuarcılık işbirliği ile bu yıl 23. kez düzenlenen EVTEKS Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 120 ülkeden ziyaretçi ağırladı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin açılışını yaptığı EVTEKS’ti, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katılımları ile destekledi. Beş gün boyunca düzenlenen “B2B İkili İş Görüşmeleri”ne ise 48 ülkeden alım heyeti katıldı.

Türkiye’nin en büyük ve dünyanın en büyük iki ev tekstili fuarından biri olan “EVTEKS Uluslararası Ev Tekstili Fuarı” 16-20 Mayıs tarihlerinde, aralarında İspanya, İtalya, Fransa, Yunanistan, Çin, Portekiz Fas, Avusturya, Almanya, Makedonya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan, Endonezya, Hindistan, Mısır, Hollanda, Bulgaristan ve Bosna Hersek gibi ülkelerin katılımcılarının da olduğu 130 bin ziyaretçiyi ağırladı.

EVTEKS Fuarı’nın sektörün gidişatı açısından önemli bir gösterge olduğuna dikkat çeken TETSİAD Başkanı Ali Sami Aydın “İç pazarda hareketlilik başladı. 2017 yılında satışların yüzde 15 artmasını bekliyoruz. Yabancı alım yapan firmalar noktasında da Türkiye'ye karşı bir güven geldiğini gördük. Siparişlerimizde artışlar var. 2017'de ihracatta da en az yüzde 4-5'lik artış bekliyoruz. 2018'de ise bu rakamın daha fazla olacağından eminiz” dedi.

2018 trendleri açıklandı

750 firmanın ve 1.000 markanın yer aldığı fuarda, ünlü tasarımcılar 2018 ev tekstili trendleri de sergiledi. Nelly Rodi’nin ünlü baş tasarımcı Vincent Gregoire tarafından belirlenen dünya trendleri ile bir sonraki sezonun tüm ev tekstil temaları da katılımcılarla paylaşıldı.

Fuarda, ev tekstili sektörünün önde gelen profesyonelleri, dünyaca ünlü trend belirleyicileri ile yerli ve yabancı tasarımcıların katımlıyla 19 seminer düzenlendi. Seminerler 1.500 kişi tarafından izlendi