F1 Dünya Şampiyonu Nico Rosberg Emekliliğe Ayrılıyor

F1 Dünya Şampiyonu Nico Rosberg Emekliliğe Ayrılıyor

Geçtiğimiz hafta F1 kariyerindeki ilk şampiyonluğunu ilan eden Alman pilot Nico Rosberg kariyeri hakkında şok bir karar aldı. Formula 1 şampiyonu Nico Rosberg F1 kariyerini zirvede bıraktığını açıkladı.

A+A-

Geride bıraktığımı hafta içerisinde Formula 1 kariyerinde ilk şampiyonluğunu kazanan Nico Rosberg flaş bir kararla kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Alman F1 pilotu Nico Rosberg resmi Facebook sayfası aracılığıyla şampiyonluk hedefini gerçekleştirdiğini ve kendisi için kariyerine nokta koymanın vaktinin geldiğini açıkladı.

Formula 1 Şampiyonundan ani emeklilik kararı

31 yaşındaki F1 sporcusu Rosberg, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yarış kariyerinin 25 senedir devam ettiğini ve tek hedefinin şampiyonluk olduğunu belirtti. Hedefine ulaşmak için çokça çalışan ve acı çektiğini iddia eden sporcu önündeki dağa tırmandığını ve artık zirvede olduğunu belirtti. İki senedir hayal kırıklığı yaşadığını ve ardında zorlu bir sezon bıraktığını söyleyen Nico Rosberg, tüm dileğinin kendisine destek olan herkese teşekkürlerini sunabilmek olduğunu dile getirdi. Açıklamasını eşine, takım yöneticisine ve ekip arkadaşlarına kendisine olan desteklerinden ötürü teşekkür ederek sonlandıran F1 şampiyonu kararı ile spor camiasında büyük şaşkınlığa yol açtı.

F1 kariyerinin ilk şampiyonluğunu almıştı

Formula 1 kariyerinde ilk defa 2016 sezonunda birinciliğe hak kazanan Nico Rosberg, Mercedes takımından arkadaşı Lewis Hamilton ile kıyasıya bir rekabeti sonlandırdıktan sonra bu sezonun son yarışında Abu Dabi Grand Prix’de ikincilik alarak sürüler kulvarında Hamilton’ın 5 puan ilerisinde olarak yarışı zirvede tamamlamıştı. 11 yıllık F1 kariyerinde başarılı sporcu ilk dünya şampiyonluğunu bu şekilde kazanmış oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler