Facebook albümlere yeni özellikler ekledi

Facebook albümlere yeni özellikler ekledi

Sosyal medya sitesi Facebook, yayınladığı güncelleme ile albümlere yeni özellikler ekledi. Söz konusu özellikler sayesinde kullanıcılar paylaştıkları albümlerin daha geniş kapsamlı kullanabilecek.

A+A-

Sosyal medya Facebook, albümler kısmına getirdiği yeni güncelleme ile kullanıcılarına daha kapsamlı bir özellik sunmayı hedefliyor.

Söz konusu güncelleme ile birlikte platformun albümler bölümüne yeni özellikler eklendi. Öncesinde sadece fotoğraf paylaşımına izin veren platform, güncelleme ile birlikte albüme video yükleyip check-in yapabilme imkanı sunacak. Ayrıca paylaştığınız albümlere arkadaşlarınızı ekleme imkanı tanıyan Facebook, bu albümleri profile ekleme imkanı da tanıyor ve herkese açık hale getirilebiliyor.

Facebook’un yayınladığı bu güncelleme bugün itibariyle masaüstü ve Android'de kullanıma sunuldu. iOS kullanıcılarına ise yakın zamanda kullanıma sunacak. Ayrıca Popüler sosyal medya platformu Facebook, şu anda albümlere fotoğraf dışında başka gönderiler eklenebilen tek platform olarak karşımıza çıkıyor.